Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakarā ar to, ka YouTube kanālā spektrs.com programmā “Nacionālā drošība” esam tikai pieskārušies tematikai “Valsts kontrole: 330 miljonu vērtais NBS pārtikas iepirkums neatbilst aizsardzības resora un nacionālās drošības interesēm”, par ko personiskās domas izteica Juris Maklakovs, bijušais NBS komandieris, kā arī citi sarunas biedri, esam saņēmuši skatītāju jautājumus, tādējādi viņiem caur mums uzrunājot Jūs.

Savukārt, ņemot vērā, ka vēl joprojām medijos izskan pretrunīga informācija par skandalozo 220 miljonu eiro NBS pārtikas iegādes iepirkumu, vēlos uzdot Jums šādus jautājumus:

1. Valsts sekretārs J. Garisona kungs medijos sākotnēji apgalvoja, ka par šo skandalozo iepirkumu esot uzzinājis no medijiem, savukārt Jūs intervijā apgalvojāt, ka tieši Garisona kungs jau oktobrī esot informējis par šo skandalozo iepirkumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (turpmāk - KNAB). Kāpēc Garisona kungs mēdijiem sniedz nepatiesu informāciju?

2. Ja Garisona kungs jau oktobrī zināja par iespējamiem pārkāpumiem šajā iepirkumā, kāpēc viņš šo iepirkumu neapturēja un ļāva noslēgt līgumu, kurā ir aizdomas par korupciju? Vai Garisona kunga darba pienākumos nav novērst šādas nelikumības?

3. Vai Garisona kunga bezdarbība un nolaidība nav radījusi kaitējumu Latvijas Bruņoto spēku reputācijai, kas šajos ģeopolitiskajos apstākļos ir ārkārtīgi bīstami?

4. Ņemot vērā, ka Valsts kontrole savā paziņojumā ir norādījusi, ka vispusīga un objektīva situācijas noskaidrošana pašreizējos apstākļos nav iespējama, nevērtējot arī Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra J. Garisona, valsts sekretāra vietnieka nodrošinājuma jautājumos M. Paškēviča, nodrošinājuma un aizsardzības investīciju politikas departamenta vadītāja M. Ķudas u.c AM amatpersonu atbildības izvērtēšanu šajā iepirkumā. Kad tiks uzsākta dienesta izmeklēšana augstāk minētajām amatpersonām saskaņā ar Valsts kontroles ierosinājumu?

5. Vai augstāk minētās amatpersonas tiks atstādinātas uz dienesta izmeklēšanas laiku, lai netiktu traucēts neatkarīgās komisijas darbs?

6. Ņemot vērā, ka publiski izskanēja informācija, ka SIA “Zītari LZ“ nav kapacitātes (transports un noliktavas), lai pildītu līgumsaistības, kāpēc līgums ir spēkā līdz 31.12.2023?

7. Ņemot vērā, ka šis iepirkums paredzēja E-platformas izveidi, kurā būtu publiski pieejamas pārtikas piegādātāju cenas par pārtiku, lūdzu norādīt, kur es varu iepazīties ar pārtikas cenām, par kurām SIA “Zītari LZ“ veic piegādi?

* NA biedre, www.spektrs.com žurnāliste

An error has occured