Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai izvairīgs un ārkārtas situācija nepieļauj šobrīd uzdot tiešus un precizējošus jautājumus klātienē, esam spiesti vērsties pie Jums ar atklātas vēstules palīdzību. Mēs ceram, ka publisks dialogs veicinās godīgu un tūlītēju atbilžu sniegšanu uz mūsu uzdotajiem jautājumiem.

Publiski pieejamā informācija liecina par to, ka Veselības ministrija indikatīvajā vakcinācijas procesa finansējuma programmā ir ieplānojusi šādus izdevumus:

vakcīnu iegādes, loģistikas, uzglabāšanas un ievadīšanas (t.sk. papildus grupu apmācība) izmaksas (128 027 540 EUR);

IT risinājums vakcinācijas procesa pārvaldībai (1 450 330 EUR);

nacionālā mēroga vakcinācijas kompleksu izveide (2 850 000 EUR);

komunikācijas pasākumu finansējums (418 500 EUR);

iedzīvotāju individuālas apziņošanas pasākumu finansēšana (1320 000 EUR)

un vakcinācijas biroja izmaksas (641 805 EUR).

Kamēr daudz jautājumu raisa Jūsu ministrijas izveidotā Vakcinācijas projekta biroja pastāvēšanas lietderīgums un portālā manabalss.lv vienas dienas laikā tika savākts nepieciešamais parakstu minimums, lai kolektīvais iesniegums par biroja likvidēšanu tiktu izskatīts Saeimā, ne mazāk sabiedrības sašutuma un neizpratnes ir radījis Jūsu ministrijas atbalstītais un Latvijas nodokļu maksātāju finansētais pasākums - Vakcinācijas avīzes izveide un nodrukāšana vismaz 850 000 mājsaimniecībām.

Vairāki Latvijas iedzīvotāji jau ir sagatavojuši un parakstījuši iesniegumus ar lūgumu viņu mājsaimniecībām šādas Vakcinācijas avīzes nesūtīt, bet ietaupītos līdzekļus novirzīt Bērnu slimnīcas fondam.

Ņemot vērā augstāk minēto, publiski aicinām Jūs sniegt godīgas, tiešas un nekavējošas atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

1. Cik izmaksā Vakcinācijas avīzes satura izstrāde, maketa izstrāde, druka un piegāde adresātiem (lūdzu, nosauciet izmaksas pa pozīcijām, rēķinot uz vienu avīzes eksemplāru)?

2. Ar kādiem izpildītājiem ir noslēgti līgumi par avīzes satura izstrādi, maketēšanu, druku un piegādi un kādas ir līgumu laušanas iespējas?

3. Kāda iepirkumu metode tika izmantota izpildītāju noteikšanai?

An error has occured