Menu
Pilnā versija

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Ilze Džonsone, nodibinājums Dzīvnieku policija · 04.06.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī gada 31.jūlijam, lai dotu iespēju pabeigt ligzdošanu šajā teritorijā konstatētajiem putniem, tostarp no īpaši aizsargājamām sugām.

Maijā projekta "Skanstes teritorijas revitalizācijas 1. kārta" ietvaros tika uzsākta Skanstes Lapeņu kolonijas nolīdzināšana. Sabiedrības spiediena rezultātā un, iesaistoties "Dzīvnieku policijai", tika panākta vienošanās ar būvniekiem uz divām nedēļām pārtraukt darbus, lai dotu iespēju organizēt suņu un kaķu izvešanu no teritorijas un izvērtētu paredzēto darbu ietekmi uz teritorijā ligzdojošajiem putniem.

Piesaistot sertificētu ekspertu, konstatēts, ka projektā paredzēto darbu teritorijā (dārziņos un tiem piegulošajā platībā) ligzdo vai barojas septiņas īpaši aizsargājamas putnu sugas. Kopumā teritorijā konstatētas vairāk nekā 30 putnu sugas, no kurām lielākā daļa šobrīd ligzdo. Ņemot vērā Sugu un biotopu aizsardzības likumā noteikto aizliegumu postīt putnu ligzdas, plānotie darbi būtu atliekami vismaz līdz šī gada 31.jūlijam.

Iepazīstoties ar ornitologu slēdzienu, viennozīmīgi skaidrs, ka putniem jāļauj netraucēti izligzdot un sasniegt tādu lidspēju, lai kopā ar vecākiem droši varētu pamest šo teritoriju un atrastu patvēruma vietu. Mēs aicinām VARAM kā Eiropas Savienības fondu projektu uzraugošo institūciju pieņemt atbildīgu lēmumu un apturēt jebkādus darbus Skanstes dārzos līdz 25.augustam, dodot putniem un tur mītošajiem savvaļas dzīvniekiem miera periodu un koriģējot projekta nodošanas beigu termiņu par laiku, kad apturēti darbi.

Papildus Sugu un biotopu aizsardzības likumā noteiktajam ligzdu postīšanas aizliegumam Ministru kabineta noteikumi par koku ciršanu ārpus meža jau šobrīd aizliedz pilsētās cirst kokus laikā no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam, taču pašvaldībai ir dota iespēja atzīt koku ciršanu par neatliekamu. Mēs aicinām Rīgas domi atbildīgi izturēties pret tai dotajām pilnvarām un respektēt likuma prasības, ļaujot pabeigt ligzdošanu teritorijā mītošajiem putniem.

Ar saviem ierosinājumiem organizācijas vērsīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Rīgas domē.

An error has occured