Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) darbinieki aizdomās par korupciju ir aizturējuši vēl vairākus muitas darbiniekus. Tādējādi kopējais aizturēto muitnieku skaits šīs nedēļas laikā ir sasniedzis vismaz desmit. 

Tikmēr VID vadība turpina klusēt par kārtējiem koruptīvās darbībās pieķertiem darbiniekiem. Jācer, ka tomēr atradīsies kādi mediju pārstāvji, kuri neļaus šo informāciju slēpt. Vienlaikus gaidīsim arī VID Muitas pārvaldes vadītāja Raimonda Zukula un viņa vietnieces Sandras Kārkliņas-Ādmines atbildības vērtējumu.

Kā zināms, līdzšinējā VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzskatīja, ka muitā izmaiņas nav nepieciešamas. Varbūt kārtējās daudzskaitlīgās muitnieku aizturēšanas beidzot liks kaut ko mainīt I.Jaunzemes uzraudzītajā par korupcijas perēkli izveidotajā iestādē.

Šonedēļ Pietiek jau informēja, ka VID turpina ieturēt nu jau atstādinātās vadītājas Ievas Jaunzemes un viņas padomnieka komunikācijas jautājumos Andreja Vaivara iedibināto tradīciju pēc iespējas ilgāk slēpt ziņas par korupcijā pieķertiem darbiniekiem.

Jāatceras, ka tieši muitā neveikto reformu dēļ finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) atstādināja I.Jaunzemi no amata. Viņa arī pēc 27 Terehovas muitnieku aizturēšanas uzskatīja, ka muita tās vadītāja Raimonda Zukula un viņa vietnieces Sandras Kārkliņas-Ādmines vadībā strādā lieliski.

Šobrīd, kad korupcijā pieķerti kārtējie muitas darbinieki, daudz kas atkarīgs no VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītājas Indras Kārkliņas - turpināt uzskatīt, ka korupcija muitā ir kaut kas neizbēgams, vai pieņemt stingrus mērus.

Pagaidām fakts, ka I.Kārkliņa ieklausās vairākkārtīgi iepriekšējai VID vadītājai I.Jaunzemei muļķīgus padomus devušajā A.Vaivarā, liek apšaubīt VID vēlmi kaut ko mainīt.

An error has occured