Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada oktobrī Valsts policijā galvenie notikumi bija ievērojama narkotiku tirgoņa un vēl ievērojamāka nelegālo cigarešu biznesa pārstāvja aizturēšana. Par pirmo tika plaši ziņots, bet par otru Valsts policija un citas tiesībsargājošās iestādes klusēja. Atšķirība starp aizturētajiem - otrs aizturētais ir Valsts policijas pārstāvis, Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 3.nodaļas galvenais inspektors Viktors Vaščenkovs.

Informācija par V.Vaščenkova iespējamo iesaisti noziedzīgajās darbībās nelegālo cigarešu jomā tiesībsargājošajām iestādēm bija zināma jau sen, jau kopš tiem laikiem, kad viņš ieņēma amatu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) Pētera Bauskas vadībā.

Gan Valsts policija, gan citas tiesībsargājošās iestādes bija ilgstoši informētas par V.Vaščenkova iespējamo darbošanos nelegālo cigarešu biznesa pārstāvja D.Bezdoļnija ar iesauku "Dolārs" labā, tām bija zināms gan par viņa, gan par viņa radinieku ienākumiem neatbilstošajiem nekustamajiem īpašumiem, automašīnām, ārzemju ceļojumiem un citiem aspektiem. 

Tādēļ savādi izskatījās Valsts policijas priekšnieka Armanda Ruka lēmums 2022.gadā, veicot policijas pārvalžu reorganizāciju, līdz ar ENAP priekšnieka P.Bauskas aizrotēšanu uz Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi (ONAP) pārceļot cīņu ar nelegālajām cigaretēm no ENAP uz ONAP, par šīs "cīņas" galveno operatīvo darbinieku ieliekot tieši V.Vaščenkovu.

Kopā ar P.Bausku no ENAP uz ONAP tika pārcelti ne tikai V.Vaščenkovs, bet arī citi ENAP darbinieki, savukārt tie ONAP darbinieki, kuri iepriekš strādāja nelegālo cigarešu apkarošanas jomā, tika pārcelti uz citām nodaļām.

Vienvārdsakot, A.Ruka slepeni veiktā reorganizācija nodrošināja "cīņas" ar nelegālajām cigaretēm atrašanos konkrētu personu rokās. Visa atbildība par cīņu ar nelegālo cigarešu apriti Latvijā Valsts policijā tika koncentrēta ONAP, kuru šobrīd vada P.Bauska, nodaļā, kuru vada Māris Priednieks un kurā galvenā inspektora un atbildīgā par operatīvo darbību amatu ieņēma nu jau aizturētais V.vaščenkovs.

Neizbrīna fakts, ka āžu ielikšana par dārzniekiem ir rezultējusies vai, precīzāk, izsakoties, nav rezultējusies ne ar vienu nelegālas cigarešu rūpnīcas slēgšanu Latvijā vai citiem panākumiem. Iespējams, tas ir saistīts ar to, ka V.Vaščenkovs esot vairāk ieinteresēts sava, kā runā, saimnieka/partnera D.Bezdoļnija cigarešu rūpnīcu neatrašanā.

Vienlaikus V.Vaščenkovs ir piedalījies dažādos valsts pārvaldes mehānismos - viņš pēc Valsts policijas rekomendācijas ir ticis iekļauts Veselības ministrijas darba grupā, regulāri kopā ar P.Bausku apmeklē Valsts ieņēmumu dienestu (VID), tā Nodokļu un muitas policiju (NMPP) un citas iestādes.

Šajā sakarā jāatceras nesen Valsts drošības dienestā (VDD) saņemtais Igaunijas drošības dienesta (KaPo) ziņojums, kurš liecina, ka pašreizējais VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Aigars Prusaks šī gada vasarā Igaunijā ir ticies ar nelegālo cigarešu pārstāvjiem tieši iepriekšminētā D.Bezdoļnija uzdevumā.

Šajā sakarā rodas vairāki jautājumi:

- Kāpēc Valsts policijas priekšnieks A.Ruks, kura rīcībā ilgstoši bija informācija par V.Vaščenkova iespējamām pretlikumīgajām darbībām, pieļāva šī darbinieka paaugstināšanu amatā uz nodaļu, kurā tika koncentrēta cīņa ar tieši tām precēm, kuru nelikumīgā apritē tika turēts aizdomās konkrētais policijas darbinieks;

- Kāpēc valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir piešķīris Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas Organizētās noziedzības Smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniekam, 3.nodaļas priekšniekam Mārim Priedniekam Viestura ordeni, ja viņa vadītās nodaļas operatīvās daļas galvenais inspektors ir ticis aizturēts aizdomās par korupciju un citiem noziegumiem?

- Vai pašreizējais Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks P.Bauska tiks klusībā atvaļināts no dienesta, vai arī pret viņu tiks uzsākta krimināllieta?

- Kādi ir aizturētā V.Vaščenkova sakari ar VID NMPP direktoru A.Prusaku?

An error has occured