Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms nedēļas savās mājās Kurzemes pusē īstā deviņdesmito gadu manierē aplaupīts Mamerts Vaivads – viens no savulaik pazīstamākajiem Ventspils uzņēmējiem.

Valsts policija, kuras priekšniekam Intam Ķuzim pēdējā laikā regulāri nākas taisnoties par dažādām nebūšanām, notikušo noziegumu ir sabiedrībai noklusējusi. Pirmdien Valsts policijas Zemgales pārvalde tikai pēc jautājumu saņemšanas par šo notikumu atklāja, ka "par minēto notikumu ir ierosināts kriminālprocess un tiek veiktas pirmstiesas izmeklēšanas procesuālās darbības. Šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt".

„Šobrīd manā rīcībā nav detalizētākas informācijas par konkrēto gadījumu,” – tas bija viss, ko minēja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Uz jautājumu, kā viņš kā iekšlietu ministrs var komentēt to, ka Valsts policijas vadība līdz šim brīdim tā arī nav informējusi sabiedrību par šādu noziegumu, kurš liek domāt par deviņdesmito gadu atgriešanos, S. Ģirģens neatbildēja.

Tikmēr no neoficiāliem avotiem zināms, ka maskoti laupītāji pirms nedēļas svētdienā gaišā dienas laikā iebrukuši M. Vaivada dzīvesvietā un ka šis neapšaubāmi ir bijis tieši laupīšanas uzbrukums.

Uzņēmējs un viņa dzīvesbiedre tikuši sasieti, turklāt M. Vaivads arī guvis miesas bojājumus, un no mājās esošā seifa iebrucēji nolaupījuši dažus desmitus tūkstošu eiro un dolāru.

1944. gadā dzimušais uzņēmējs savulaik bija AS Ventspils nafta padomes priekšsēdētājs un AS Latvijas Naftas tranzīts prezidents, bet pēdējos gados no aktīvās uzņēmējdarbības ir pazudis un pat Latvijas bagātāko cilvēku sarakstos ir ticis iekļauts vienīgi „savādo miljonāru” sadaļā.

Pats M. Vaivads uz telefonzvanu pirmdien neatbildēja.

Raksts pirmoreiz publicēts laikrakstā Latvijas Avīze.

An error has occured