Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un iesnieguši tos Rīgas domei.

Jau iepriekš mediji bija pievērsuši uzmanību satraucošajiem 158 koku izciršanas plāniem, taču iedzīvotāju viedoklis šajā jautājumā nav ticis uzklausīts. Ne tikai tiek plānots īstenot sākotnēji saskaņoto projektu, bet koku ciršanas plāns izvērsies plašumā – attīstītāji konstatējuši, ka transporta plūsma uz/no pārslogotās Valdeķu ielas būs problemātiska, tāpēc esot tapis plāns plūsmu novirzīt uz blakus esoša privātmāju rajona mazajām ielām.

Projekts paredzot paplašināt Spulgas ielu un izcirst vēl papildus 13 kokus, tādā veidā nodrošinot ērtu braukšanu caur Spulgas un Bātas ielām, kas ir ne tikai dzīvojamā zona, bet arī ielas bez ietvēm.

Turklāt, ņemot vērā COVD-19 vīrusa izplatību un jauno dzīves realitāti, Rīgas iedzīvotājiem ir vairāk nepieciešamas zaļās zonas, kurās uzturēties svaigā gaisā, nevis lielveikali un betona bloki. Nepieļausim Ziepniekkalna plaušu iznīcināšanu!

Tādējādi Ziepniekkalna apkaimes iedzīvotāji pieprasa pārskatīt izsniegtās atļaujas attīstītājiem būvēt lielveikalu/s Ziepniekkalnā, Valdeķu ielā, kur paredzēts izcirst 158 kokus:

- Nepieļaut izmaiņas projektā un papildus koku izciršanu šī projekta ietvaros, kā arī pārskatīt nepieciešamību cirst jau iepriekš norādītos 158 kokus;

- Nepieļaut lielveikala būvniecības dēļ satiksmes novirzīšanu uz mazajām Ziepniekkalna ieliņām, kurās atrodas privātmājas.

Iesniegums sagatavots un iesniegts Rīgas domei 31.10.2020.

An error has occured