Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Satiksmes ministra Kaspara Briškena publiski izteiktais sašutums par Latvijas pasta “organizētu balli”, kas izmaksājusi 180 tūkstošus eiro, ir izrādījies melīgs un liekulīgs. “Ministra izstrādājums Briškens izrādās gļēvulīgs mērglis un liekulīgs kretīns,” savā jaunākajā YouTube ierakstā konstatē Lato Lapsa: https://www.youtube.com/watch?v=Dz7VS3KwMgU.

„Esmu rosinājis uzsākt dienesta pārbaudi par Latvijas pasta vadības rīcību, organizējot balli par gandrīz 180 tūkstošiem eiro. Darbinieku pasākumi ir vajadzīgi, bet to izmaksām jābūt salāgotām ar uzņēmuma finansiālajām iespējām. Šādas izšķērdības nav pieļaujamas - īpaši apstākļos, kad pasts bez izvērtējuma un konsultācijām grasījās slēgt nodaļas un atlaist darbiniekus,” – ar šādu paziņojumu sociālajā tīklā X piektdienas vakarā nāca klajā K. Briškens.

Taču izrādās, ka šis sašutums ir bijis melīgs un liekulīgs, - Satiksmes ministrija ne tikai jau iepriekš ir lieliski zinājusi, ka runa ir nevis par „balli”, bet gan par pasākumu “Mans pastnieks 2023”, kura atbalstīšanā pati K. Briškena vadītā Satiksmes ministrija ir aktīvi piedalījusies.

„Konkurss par labāko pastnieku un pasta operatoru jau notiek 13. gadu, un uzvarētājus nosaka iedzīvotāju balsojums. Satiksmes ministrija vienmēr šo konkursu ir atbalstījusi un pati iesaistījusies iedzīvotāju balsojuma veicināšanā https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/pasaules-pasta-diena-latvijas-pasts-aicina-balsot-par-2023-gada-labako-pastnieku-un-pasta-nodalas-operatoru,” informē Latvijas pasts.

„Pasākums notiks šodien, 3. februārī. Darba devēja uzdevums ir rūpēties arī par darbinieku saliedēšanu. Iepriekšējos gados šis pasākums tika organizēts šaurākā lokā, tāpēc uzklausot darbiniekus, pirmo reizi pēc 16 gadiem tika pieņemts lēmums pulcēt darbiniekus vienkopus. Piedalīsies 832 darbinieki no visiem Latvijas reģioniem. Pasākuma tāme ir 145 tūkst, eiro + PVN. Lielākās izmaksas veido telpu noma, koncerta izmaksas, tehniskais nodrošinājums un ēdināšanas pakalpojumi.”

Īpaši zīmīgi ir tas, ka, izrādās, arī pats K. Briškens jau janvārī saņēmis ielūgumu uz šo pasākumu, taču atteicies no iespējamās tikšanās ar vairāk nekā astoņiem simtiem pasta darbinieku par labu „plānotam komandējumam”. Kā var noprast no sociālajos tīklos atrodamām ziņām, K. Briškens ir devies uz Eiropas Zaļo partijas kongresu, kam ar Satiksmes ministrijas funkcijām nav nekāda acīmredzama sakara.

Lato Lapsa jau ir nosūtījis Satiksmes ministrijai šādu informācijas pieprasījumu:

„Sociālajos tīklos ir publicēts pašreizējā satiksmes ministra Kaspara Briškena fotoattēls, viņam piektdien, 2024. gada 2. februārī dodoties uz ārvalstīm.

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, gatavojot grāmatu „Iznireļi” un mediju publikācijas, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju un atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) vai satiksmes ministrs 2024. gada 2. februārī uz ārvalstīm devās valsts apmaksātā braucienā – komandējumā?

2) ja jā, sniedziet man šādu informāciju: komandējuma mērķis, komandējuma nepieciešamība, komandējuma pamatojums, komandējuma piešķīrējs, komandējuma maršruts, komandējuma ilgums, komandējuma izmaksas, kā arī lidojuma radītais CO2 izmešu daudzums, kas minēts aviobiļetē.

3) ja satiksmes ministrs 2024. gada 2. februārī uz ārvalstīm nedevās valsts apmaksātā braucienā – komandējumā, sniedziet man šādu informāciju: vai ministrs bija pieprasījis un saņēmis apmaksātu vai neapmaksātu atvaļinājumu uz šī brauciena laiku. Lai apliecinātu Jūsu sniegtās informācijas patiesīgumu, nosūtiet man ministra iesnieguma kopiju ar uz tās uzliktajām vīzām.”

Šī ir Latvijas pasta sniegtā informācija par pasākumu „“Mans pastnieks 2023”, par kuru K. Briškens tagad izliekas neko nezinām:

„Svinīgā pasākumā tiks godināti Mans pastnieks 2023 uzvarētāji

Svinīgā pasākumā 2024. gada 3. februārī tiks apbalvoti konkursa Mans pastnieks 2023 uzvarētāji, par kuriem klienti, vērtējot pasta pakalpojumu saņemšanu 2023. gadā, snieguši visvairāk pozitīvu atsauksmju. Uzņēmums godinās arī labākos kurjerus, klientu atbalsta speciālistu un sūtījumu apstrādes operatoru. Labākos darbiniekus sveiks Latvijas Pasta padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda un valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare. Pasākumā ir aicināti piedalīties LSAB Pro arodbiedrības un akcionāra pārstāvji.

Tradicionālais konkurss Mans pastnieks ir Latvijas iedzīvotāju vērtējums Latvijas Pasta darbiniekiem, kuru nosaka uzņēmuma klienti, balsojot ar anketu starpniecību un izceļot darbinieku profesionālās spējas, kā arī pasakot paldies par teicamo darbu.

Galvenais pasākuma mērķis ir godināt labākos darbiniekus klātienē un pateikties par ieguldīto darbu. Ja iepriekšējos gadus labāko darbinieku godināšana notika šaurākā lokā, tad šogad tika ņemti vērā darbinieku pērnā gada ierosinājumi rīkot sveikšanas ceremoniju plašākā sastāvā, tādējādi pasākums, kurā piedalīsies 832 darbinieku no visas Latvijas, tiek organizēts pirmo reizi 16 gadu laikā. Šis ir ļoti nozīmīgs notikums ir visiem Latvijas Pasta darbiniekiem, īpaši pašiem godināmajiem.

Latvijas Pasta pastnieki, pasta nodaļu operatori, sūtījumu apstrādes operatori, klientu atbalsta speciālisti un kurjeri ir paraugs ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Ikdienā rūpējoties par pasta sūtījumiem, laikrakstu un avīžu piegādi un citiem pakalpojumiem, viņi katru dienu demonstrē apņēmību, mērķtiecību un dažkārt arī drosmi. Saskarsme ar cilvēku pat šajā digitālajā laikmetā nav aizstājama ar neko. Mēs ar prieku satiekam pastnieku, kurš dodas pie mums, lai piegādā sūtījumus. Mēs priecājamies par laikā saņemtu paciņu un telefoniski saņemtu gaišu atbildi. No sirds saku milzīgu paldies Jums visiem,” saka Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čeborate.

2023. gada oktobrī-decembrī Latvijas Pasts jau 13. reizi aicināja iedzīvotājus novērtēt katra reģiona labāko pastnieku un pasta nodaļas operatoru, izceļot viņa profesionālās spējas, kā arī pasakot paldies par labo darbu. No 2300 Latvijas Pasta darbiniekiem ap 820 ir pastnieki un ap 420 – pasta operatori. Kopumā nominācijām izvirzīts 951 Latvijas Pasta pastnieks un pasta operators, par kuriem saņemts 5351 vērtējums anketu un interneta balsojumā. Balsojumā piedalījās iedzīvotāji no Rīgas, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes.

Lai arī uzņēmuma darbībai 2024. gads būs izaicinošs, ņemot vērā pieprasījuma kritumu pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem, un pasākuma rīkošana ir saistīta ar noteiktām izmaksām, taču arī šajos apstākļos ir svarīgi pateikt paldies Latvijas Pasta darbiniekiem par viņu darbu un sasniegtajiem rezultātiem pagājušajā gadā. Ikviens no 832 darbiniekiem, kas pieteicis savu dalību pasākumā, to atbalsta ar līdzmaksājumu.

Mans pastnieks ir tradīcijām bagāts un mīlēts projekts, kura organizēšanu vienmēr ir atbalstījusi Satiksmes ministrija. Starptautiska komandējuma dēļ satiksmes ministrs nevar piedalīties šīgada pasākumā.

Darbinieki ir uzņēmuma panākumu atslēga, un viņu godināšana ir prioritāte!

Paldies visiem darbiniekiem, pateicoties viņu ieguldījumam Latvijas Pasts aug un attīstās!”

An error has occured