Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ainis

04.02.2012. 18:12

deputātus pirms ievēlēšanas vienkārši vajadzēja pārbaudīt uz melu detektora un iziet psihologiskos testus un tadas pābaudes veikt ari ik pa laikam...nevis ļaut četrus gadus shēmot savtīgos nolūkos,ja viņi darbotos valsts labā,kā sev,mēs dzīvotu citādākā valstī nekā tagad..

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

23.10.2010. 16:57

... :):):))))))...oho! ...liekas, ka ari Kristians Rozenvalds lasa "Pietiek"... šito šodien ieraudziju DELF-os ...
************************

Kristiana Rozenvalda nedēļas komentārs: Rezumējums par 10.Saeimas vēlēšanām

Kristians Rozenvalds
23. oktobris 2010 01:10

Priekšvēlēšanu laikā biju pārtraucis publicēt savas iknedēļas replikas portālā "Delfi.lv", jo uzskatīju, ka šajā laikā "veselīga" diskusija tik un tā nav iespējama. Jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk jebkura autora uzrakstītajos vārdos tiktu meklēts politiskais pasūtījums, tādēļ arī uzrakstītais būtu uztverts neobjektīvi.

Un vēl - ievada un sasveicināšanās vietā. Paldies visiem tiem, kuri uzmundrināja mani ar vaicājumiem par to, kad atsākšu rakstīt. Turpmāk iknedēļas replikas publicēšu brīvdienās.
...(..)...
********************
...žēl gan, ka tā atgriešanās ir varenā bezjēgā ...

Atbildēt

Palasiet ka Bendrate MELO, sausmas...

20.10.2010. 20:53

Sliktākajā gadījumā uzrakstīs grāmatu
Wednesday, 18 September 2002

Kandidēt rosinājuši lasītāji un klausītāji: „Viņiem ir iespaids, ka esmu godīgs un atbildīgs cilvēks, tādu, acīmredzot, Latvijā trūkst.”

Silva Bendrāte
Dzimusi 1956. gadā Kuldīgā, latviete, atraitne, divu bērnu māte. 1979. gadā Latvijas Valsts universitātē ieguvusi žurnālistes specialitāti. Ir a/s Kurzemes Radio (KR) radošā direktore, Latvijas radio ārštata korespondente, SIA Pigarica direktore un laikraksta Dziednieks galvenā redaktore.

8. Saeimas vēlēšanās kandidē no partijas Jaunais laiks (JL). Partijā iestājusies tikai jūlijā, tāpēc jūtot „personības dubultošanos, jo pagaidām vēl arvien esmu aktīvajā žurnālistikā”.

Izvēlas stingros mugurkaulus

JL kandidāte iesaistījusies, jo redzot cerīgus asnus un beidzot sadzirdējusi iekšējās balss aicinājumu doties politikā. „No JL pazinu tikai četrus cilvēkus, internetā apskatījos, ko izdarījuši pārējie. Viņi paveikuši daudz savā biznesā. Mani fascinē šis neizmantotais Latvijas enerģijas potenciāls.”

S.Bendrāte slavē JL līderu stingros mugurkaulus: „Ja mugura ir kā vilkam, kas nelokās, pleci no smaguma varbūt sagums, bet izturēs.”

„Laidiet viņu Saeimā!”

„Tā ir māksla – smuki runāt, bet neko konkrētu nepateikt. Jālaiž viņa Saeimā,” pēc S.Bendrātes piedalīšanās Kurzemes Milžu cīņās priecājās kāda kuldīdzniece.

Citi aptaujātie atzina, ka JL ar savas kandidātes tēlaino uzstāšanos televīzijas tiešraidē zaudējis vismaz dažas balsis. S.Bendrāte pārraidi sauc par savu pirmo dienu politikā. Daudzi jautājumi, uz kuriem viņai nācās atbildēt, bija saistīti ar Repšes darbību Latvijas Bankā.

„Man vienmēr gribas kādu aizstāvēt, bet šoreiz nevajadzēja, Repše pats ir pietiekami stiprs. Cilvēki grib dzirdēt, ka JL uzņemas politisku atbildību par zudušās naudas kompensēšanu. Tā nenotiks, tas ir aizgājis laiks.”

Kandidātes trešais bērns

Tā S.Bendrāte dēvē Kurzemes Radio, kas piecu gadu laikā esot pieaudzis un varēšot turpmāk dzīvot bez mammas. „Cilvēki vairs neatceras, ka bez Silvas Bendrātes nekas nebūtu bijis,” viņa saka par radio dibināšanu.

KR bijis S.Bendrātes projekts, vēl pirms valstī radusies koncepcija par novadu radiostacijām. „Naudas nebija, tāpēc bijām ar mieru veidot komercstaciju. Atbalstīja Latvijas Radio, divus gadus strādāju, lai būtu atbalsts no Ventspils domes. Liepājā pazinu Andri Saldoveru, tolaik plaukstoša uzņēmuma Kurzemes piens vadītāju. Manu intelektuālo ieguldījumu novērtēt neviens nevarēja,” par pašas izvēlētiem KR dibinātājiem saka S.Bendrāte.

Viņa par KR dalībnieci kļuvusi pēc pirmās kapitāldaļu palielināšanas, nopērkot 96% akciju. Vēlāk lielāko daļu akciju atkal pārdevusi.

Grāmatvedība – tumša bilde

Lai attīstītos, nācies ņemt kredītu – Ls 84 000, kas ieguldīti pamatkapitālā. Aizdevumu devusi Ventspils apvienotā banka ar Ventspils domes galvojumu. Ventspils domes priekšsēža Aivara Lemberga labvēlību S.Bendrāte guvusi arī turpmāk, kā apgalvo bijusī kolēģe – izmantojot pat sievišķīgo šarmu.

Savulaik Ventspils domes rosināta, S.Bendrāte izdevusi nedēļas laikrakstu Ventspils Akcenti – bet „kritusi nežēlestībā”. „Finansu lietas viņai ir tumša bilde, no grāmatvedības viņa neko nesaprot. Tāpēc dažkārt bija tā, ka algā saņēmām piecus latus,” atceras vairāki bijušie kolēģi, lūdzot savu vārdu neminēt.

„Laikrakstu slēdzām tāpēc, ka nebija pienācis tā laiks. Ja būtu startējuši vēlāk, es darītu citādāk, bet tobrīd nācās izvēlēties,” apgalvo S.Bendrāte.

Profesionalitāte – lepnums un rutīna

Viņa ir pārliecināta par savu profesionalitāti un par to, ka arī pēc vēlēšanām vai deputātes pilnvaru izbeigšanās varēs turpināt radoši strādāt. Saeimā profesionalitāte noderēšot, uzsūcot un apstrādājot informāciju, izsecinot būtiskāko. Vairāki bijušie kolēģi gan apgalvo pretējo: „Silva neiet līdzi laikam. Un viņas emocijas valda pār prātu. Tas nepalīdzēs deputātes darbā.”

Latvijas Radio ziņu dienesta vadītājs Jānis Rozenbergs atceras, kad viņa bijusi štata korespondente un darījusi daudz laba Kurzemei, atspoguļojot novadam svarīgas lietas. Ar laiku atdeve mazinājusies, bet no brīža, kad S.Bendrāte paziņojusi, ka kandidēs, Latvijas Radio viņa nestrādājot. „Diemžēl Silva sāpīgi uztver kritiku,” bilst J.Rozenbergs.

Spēj daudz

Bijusī KR Ventspils filiāles darbiniece, Ventas Balss korespondente Marlena Briede atzīst: „Es nevaru pateikt, vai Silvas vieta ir Saeimā, bet strādā viņa ar degsmi.” Simpātisks esot viņas patriotisms pret Kurzemi.

Bijusī Kurzemes Radio prezidente Astrīda Dāce uz S.Bendrātes iespējamo darbību Saeimā raugās ļoti skeptiski, atzīstot, ka Silva nav koleģiāla, tomēr cilvēks ar lielām darba potencēm.

Savukārt Ventspils domes organizatoriskās un informācijas nodaļas vadītāja Maija Krūkle pārliecināta, ka tik izdarīgai un gudrai sievietei vieta tikai Saeimā – „uz turieni nevar iet gulēt”.

Dzīve kā pa krācēm

Saeimas fenomenu S.Bendrāte vēloties pētīt žurnālistiski, bet darbošanās tajā esot arī pilsonisks pienākums. „Sliktākajā gadījumā pēc četriem gadiem uzrakstīšu grāmatu par Saeimas anatomiju.”

Tēvs mudinot rakstīt arī par Skrundas RLS, par barikāžu laiku: „Par janvāra dienām cilvēki ir sumināti, bet neatbildēts palicis būtisks jautājums – kāpēc te bija tās barikādes. Manis dēļ! Lai es varētu strādāt, jo man bija speciālais uzdevums.”

„Man dzīve tik daudz ko jaunu liek priekšā. Draudzene saka – citiem dzīve plūst kā vienmērīga upe, bet tu kaut kā pamanies iepiģelēties, kā pa krācēm lēkā. Pēc horoskopa esmu Zivs, pērtiķzivs. Pilnīgi netipiska zivs,” prāto S.Bendrāte.

Viņa nedala cilvēkus draugos vai ienaidniekos – žurnālistei interesanti izzināt katru. Tos, kas neizturas ar simpātijām, respektējot. „Saskarsmē viņa ne vienmēr ir korekta, sasniedz rezultātu, līdzekļus īpaši neizvēloties,” saka kāds paziņa.

„Kad redz, ka ceļi šķiras, viņa spēj kļūt pat draudzīga. Draudzīga viņa ir arī tad, ja kaut ko vajag no cilvēkiem. Saeima ir kārtēja Silvas avantūra. Viņa atkal metas iekšā lietās, no kurām maz ko saprot.”

Atbildēt

Jekabs

20.10.2010. 16:45

Tada liekuliba un stulbums nav redzets,un tadi ir musu Latvijas deputati?Kauns!!Nolieciet mantatu ,biedrene Bendrate!!
Bet tur jau ir tas suns aprakts-kad nesaprotat par ko!!Par stulbumu!!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

20.10.2010. 16:03

********************
Kristians Rozenvalds
DELFI
08. augusts 2010 23:34

Gribu uzslavēt visus reģistrētos 1239 Saeimas deputātu kandidātus, lai arī kurā no 13 sarakstiem viņi būtu. Visi šie cilvēki ir pieteikušies darbam Latvijas tautas labā, lai priekšvēlēšanu cīņā aizstāvētu savu redzējumu par to, kā un kurp vadīt Latvijas valsti. Visi šie cilvēki, vēl nebūdami ievēlēti, ir upurējuši savu privātumu, nododot tautas aprunāšanai gan savu CV, gan arī datus par saviem ieņēmumiem, uzkrājumiem, īpašumiem un parādiem. Diemžēl šādu cilvēku Latvijā ir tikai 1239.
...(..)...
Gluži kā grēksūdzē varu teikt, ka šobrīd nožēloju, ka neesmu starp šiem 1239 PIRMRINDNIEKIEM. ...(..)... Tāpēc es patiesi CIENU (UN ARĪ NEDAUDZ APSKAŽU) TOS 1239 DROSMINIEKUS, kuri šīs bailes ir pārvarējuši. Viņi jau ir uzvarējuši un lai visiem veicas GODĪGĀ CĪŅĀ !

Atbildēt

artis

20.10.2010. 15:47

Kāds rakstīja - "Bendrātes kundze, esiet tik laipna un NOLIECIET Saeimas deputates mandatu. Tauta (veletaji) Jums bus pateicigi."
Un ja visi tā izdarīs? Vai var būt Saiema ar 10 līdz 12 deputātiem?

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

20.10.2010. 15:36

********************
...šeit būt isti vietā no Delfiem ar savam pirmdienas replikām pazudušajam Kristianam Rozenvaldam ...kas savulaik sacerēja tādu apbrīnas un cieņas pilnu odu VISIEM Saiemas kandidātiem ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

20.10.2010. 15:32

>> IZBRĪNĪTAIS
*******************
Izbrīnītais
20.10.2010. 11:30

(..) Kurš tad te ir pērkamais dranķis? Bendrāte vai Lapsa?
__________________
...pacenties dabūties ligumiņu, kuru noslēdzis Lapsa - tad nebūs i jājautā ...bet PAGAIDĀM skaidrs, ka tiekai un vienīgi Bendrāte ir tā pērkamā draņķe...

Atbildēt

Atbilde

20.10.2010. 15:27

Saeimā viņu ir gana, pietiks mums visiem:)

Atbildēt

konsultants

20.10.2010. 13:56

Kā redzat, Aivars nav vienkāršs puika,šam ir stratēģisks un plašs vēriens.Tas velk uz Ostapa Bendera cienīgu gājienu...Viņa dāsnums ir proporcionāls, tās Bābas mantrausībai un stulbumam.Traģēdijas šajā faktā nav...ir tikai nožēla par to, kā viens vīriņš drāž mūs visus no priekšas, pakaļas un vēl sazin no kurienes...

Atbildēt

Silvai Bendrātei

20.10.2010. 12:59

Bendrātes kundze, esiet tik laipna un NOLIECIET Saeimas deputates mandatu. Tauta (veletaji) Jums bus pateicigi.

Atbildēt

Jautājums, vai nav novēloti???!!!

20.10.2010. 12:31

Vai KNAB, SAB, PROKURATŪRA pārbaudīs pēc fakta šo ziņu? Kādēļ tik novēloti? :) Vēlēšanas jau garām un Vienotībai kopā ar trastinieci 33 balsis, bet ZZS kopā ar trastinieku zelta akcijas ar 22 balsīm! ;)

Atbildēt

Izbrīnītais

20.10.2010. 12:30

Un vai Lapsa savus rakstus publicē par savu naudu? Vai šo portālu uztur Lapsa, Margēviča, Rulle vai Stepanovs? Kurš tad te ir pērkamais dranķis? Bendrāte vai Lapsa?

Atbildēt

TO Es

20.10.2010. 12:12

Nav tabu, protams. Diemžēl nekas konkrēts pagaidām nav uzpeldējis. Varbūt varat ko pateikt priekšā? Tad atrakstiet uz [email protected].
Ar cieņu,
PIETIEK

Atbildēt

Tik

20.10.2010. 12:06

Raksta nosaukumu autors ir piemeklējis pēc savām personīgajām īpašībām. Tur gan sabiedrība varēja pārliecināties.

Atbildēt

Es>L.Lapsa

20.10.2010. 11:07

Kautkas,no jūsu puses,nav dzirdēts par Urbanoviču.Neticu,ka viņš ir tīrs kā ūdens piliens,ņemot vērā viņa deklarētos īpašumus un naudas summas.Tieši tagad,būtu laiks,pameklēt viņa naudas izcelsmi,jeb jums viņš ir tabu?

Atbildēt

vai

20.10.2010. 09:48

tiesībsargi par šo trasta līgumu interesējas? Skaisti, ka Bendrāte bija spiesta par to atbildēt žurnālistiem! Mani izbrīna cits-ja līgums slēgts ar Aivaru, bet nauuda noteikti skaitīta no kaut kurienes, tikai ne no viņa konta(es tā domāju), vai tad deputātei Bendrātei nebija jāaizdomājas par naudas izcelsmi????????

Atbildēt

Ingai

20.10.2010. 09:45

Kā redzams, Aivaram šķiet prātīgi šādus trasta līgumus slēgt vienā eksemplārā un turēt pie sevis. Cik saprotams, šis nācis gaismā, rīkojot pie Aivara kratīšanu. Morāle - jāgaida vien nākamā kratīšana.:)

Atbildēt

Nomalis

20.10.2010. 09:11

LETA pārpublicē arī ziņas no šī portāla (ar attiecīgu atsauci, protams). Cerams, ka tā tas turpināsies arī nākotnē.

Atbildēt

Inga- nopietni.lv

20.10.2010. 07:47

Cik taisnības, ka Leta arī ir šādā trastā?

Atbildēt

nopietni.lv

20.10.2010. 06:28

Emocionāli, bet skaisti, protams :)

Es nešaubos, ka šādas līdzīgas lietas līstu ārā visu laiku, ja būtu šāds portāls un šādi cilvēki kas rok. LETAs ziņu lentās - ikdienas portālos šādas ogas neizlasīsi - tādu neeksistē - valstī viss mierīgi.

Atbildēt

cits ciniķis

20.10.2010. 06:25

Autoram, protams, taisnība. Un baidos, ka tas patiesības brīdis mums atkal parādīs, ka par vārnām viņam taisnība un visādi mutatis mutandis savējos neizdod.

Atbildēt

ciniķis- autoram

19.10.2010. 23:43

Mieru, tikai mieru, teica Karlsons uzkāpis uz jumta.;) Klibo taktika,... Varētu ņemt paraugus no izciliem bijušajiem politiķiem, kaut arī it kā necilajiem, naidīgajiem.;) Gorbunova kungam, bija izcila takta sajūta un- izcilas oratora spējas cīņā par neatkarīgu Latvijas Valsti, kura, uz doto brīdi tāda nav, un- nez vai jelkad ir bijusi?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: