Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Noticis kas nebijis Latvijā. Zinātāji stāsta, ka laikam pirmais gadījums atjaunotās Latvijas vēsturē. Par savvaļas putna lielā ķīra ligzdu postīšanu un olu iznīcināšanu kādai personai ir piespriests sods labas, nu ļoti labas automašīnas vērtībā. Svarīgi, ka pirmo reizi sods piespriests, pamatojoties uz Krimināllikuma 115.pantu.

Starp publikas gaviļu, sašutuma un arī vainīgā aizstāvības komentāriem aiz ziņas portāla LA Facebook lapā uzmanību piesaistīja viens, kurš atklāja kādu pavisam neglaimojošu faktu par mūsu galveno dabas vērtību uzraugošo iestādi - Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP). Tās liekulību un, kā var saprast, atsevišķu noziegumu neizmeklēšanu vai piesegšanu.

Komentāru, pirms tas ticis dzēsts, izdevies piefiksēt:

“Oi, oi, oi! kaut kas nebijis no DAPa puses! Kādu negaidītu dedzību tiesiskā nihilisma nosodīšanā pēkšņi "ieslēdzis" DAP ierēdnis Miks Brakovskis! Miks tagad daudzina: "Tad jau arī pat cilvēka bērna nogalināšanu varot nesodīt: ja pēc gada sieviete piedzemdē vietā citu... "

Kā tad, Mik, tur ar to lāču lietu un DAPa nihilismu? Kā tad ar Valkas - Gulbenes lācēna eitanāzijas lietu?! Kā tad ar kliedzošo DAP nihilisma paraugakciju kaitnieciska nodarījuma piesegšanā Limbažu lāču lietā?! Ar lāču migas trīs lācēnu atklātu, reālu, cinisku pakļaušanu bojāejai?! Atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī. Kā tad ar to visu?!

Tur, kā zināms, DAP ierēdņa Mika atbilde esot bijusi - lāču migas dabā iztraucējot daudzi un dažādi apstākļi… un kaitnieku filmēšana lācēnus nemaz netraucējot, un vispār, ja tā pēc vietējo ekspertu pārdomām, - dabiskā mirstība ir normāla parādība… kā var saprast, arī valsts "neklapē ausīm" un tai nemaz, pēc vietējo DAP ekspertu pārdomām, nav pienākums tās "klapēt" -, tas pilnīgi vienalga esot, vai tā ir prioritāri stingri aizsargājama suga, kuras aizsardzībai jānosaka īpaši pasākumi, vai nav. Bet nu, kā par brīnumu, šajā lietā DAP ierēdnis tā kā uzmodies, vai? Tiesā citējis pat Dzīvnieku aizsardzības likumu!

"Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība. Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejūtīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt," Dzīvnieku aizsardzības likumu tiesā citēja M. Brakovskis.

Tāpēc, lūdzu, ieklausieties, kungi un dāmas, it sevišķi tie, kuri sēž Jēkaba ielā, vai tieši jums nevajadzētu beidzot atmosties un pasekot līdzi Dabas aizsardzības pārvaldes negribēšanai izmeklēt atsevišķus noziegumus pret īpaši aizsargājamām sugām -ziemošanas vietu traucēšanu, migu filmēšanu, savvaļas dzīvnieku piebarošanas bezkontroli, - kuru pastrādātāji, iespējams, ir iestādes “mikiem” tuvāk stāvoši personāži.”

An error has occured