Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi ir pārrēķinājuši summas, ko viņi vēlas saņemt no slepkavības lietā apsūdzētajiem kā kompensācijas, un tagad kopējā summa jau pārsniegusi 22 miljonus eiro. Lauvas tiesu no šīs summas pieprasījusi nogalinātā māte Dace Bunkusa, kas viena pati saskaitījusi, ka viņai nodarītais morālais kaitējums ir 10 miljoni eiro, bet materiālais kaitējums ir aprēķināts līdz pat eirocentu precizitātei – 3 526 199,63 eiro. Līdz ar šo pieprasījumu D. Bunkusa nevilšus ir devusi norādi uz M. Bunkus „melno” finanšu apjomu, - no šī dokumenta izriet, ka mātes uzturēšanai vien viņš gadā tērējis vairāk nekā savu legālo ienākumu kopsummu.

2017. gadā Pietiek publikācijā ar virsrakstu „Administratora Bunkus galvenais oficiālais ienākumu avots – radu dāvinājumi, bet klāt 40 tūkstoši „no tumbočkas”” M. Bunkus oficiāli deklarētos ienākumus aprakstīja šādi:

„Radu dāvinājumi – ja ticēt pazīstamā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus valsts amatpersonas deklarācijai, šis ir bijis viņa galvenais pagājušā gada oficiālais ienākumu avots. Taču dati, kas uzrādīti Mārtiņa Bunkus amatpersonas deklarācijās, liek domāt arī par vairāk nekā 40 tūkstošiem eiro, kas izcelti „no tumbočkas”.

Viens no trim Bunkus brāļiem, kā jau minēts, ir pērn jaunā amatā „aizrotētais” Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Maksātnespējas procesa daļas vadītājs Kaspars Bunkus, kas, neraugoties uz viņa iepriekš vadītās struktūras attiecībām ar Mārtiņa Bunkus biznesa interesēm, nekādus oficiālus dāvinājumus brālim nav veicis.

Tomēr jo dāsnāki ir bijuši citi Mārtiņa Bunkus radi: kā rāda maksātnespējas administratora pagājušā gada amatpersonas deklarācija, no brāļa Kristapa Bunkus viņš dāvinājumā saņēmis 27 tūkstošus eiro, bet no tēva Ojāra Bunkus – pat 71 998 eiro.

Kopā no abiem radiem saņemto deklarēto dāvinājumu kopsumma ir 98 998 eiro – tātad būtiski vairāk par tiem 10 049 eiro, ko Mārtiņš Bunkus saņēmis maksātnespējas administratora darbā, „ienāk. no saimn. darbības un komercdarb.”, un par tiem 84 619 eiro, ko viņš saņēmis, darbojoties kā advokāts.”

Kā tagad savā materiālās kompensācijas pieprasījumā atklājusi Dace Bunkusa, tikai viņas uzturēšanai vien gada laikā no dēla bijusi nepieciešama lielāka summa nekā tā, ko viņš oficiāli uzrādījis kā savus oficiālos ienākumus (neskaitot ģimenes locekļu dāvinājumus, kuri ir vairāk nekā apšaubāmi, - piemēram, tagad slepkavības prāvā O. Bunkus atzina, ka patiesībā viņš ir strādājis pie dēla par sētnieku un atlīdzību saņēmis pārtikas produktos).

Šis ir saīsināts fragments no D. Bunkusas tiesai iesniegtā kompensācijas pieprasījuma, kas rāda, ka gada laikā viņas uzturēšana dēlam izmaksājusi vairāk nekā 100 tūkstošus eiro – summu, kas pārsniedz maksātnespējas administratora oficiāli deklarētos pamatdarbības ienākumus:

„Medikamenti mēnesī man izmaksā EUR 300. Ar ārsta izrakstīto rehabilitāciju saistītie izdevumi man sastāda sekojošas summas: masāžas trīs reizes nedēļā EUR 384, mēnesī  EUR 1536; fizioprocedūras ik pa trim mēnešiem 10 reizes katra reize 30 EUR, tātad mēnesī 100, gadā EUR 1200; teipošana mēnesī EUR 80, baseina vingrošana EUR 90 nedēļā, mēnesī EUR 360, šarko duša divas reizes nedēļā EUR 78, mēnesī 312; pilates trīs reizes nedēļā 210, mēnesī EUR 840; individuāla vingrošana EUR 40 reizi nedēļā, mēnesī EUR 160; ārstu apmeklējumi, speciālista konsultācija EUR 120, izmeklējumi EUR 90.

Par to, ka Mārtiņš man apmaksāja ceļojumus uz ārstniecības un rehabilitācijas hospitāli Indijā, apliecina mana elektroniskā pasta sarakste ar Mārtiņu, kurā Mārtiņš norāda, ka segs man ceļojuma izmaksas līdz EUR 20 000, sarakstē ir ceļojumu aģentūras piedāvājums par EUR 16 800 un Mārtiņš norāda, lai es rēķinu arī ikdienas izmaksas un iekļaujos EUR 20 000. Šis ceļojums bija rehabilitācijas vajadzībām ar rehabilitācijas programmu Tāpat Mārtiņš man apmaksāja un organizēja arī citus ceļojumus.

Mārtiņš man bija iegādājies automašīnu Audi Q5 EUR 54 604 apmērā, ar kuru pārvietojos arī joprojām. Mārtiņš bija man solījis, ka arī turpmāk periodiski (reizi piecos gados) nodrošinās un pirks man automašīnu atbilstoši manām vajadzībām un nepieciešamībai.

Mārtiņš man apmaksāja medicīnas izdevumus, kā arī katru gadu no sava advokātu biroja apmaksāja veselības apdrošināšanu, tādējādi par ārstniecības izmaksām man nebija jāuztraucas, dēls par tām bija uzņēmies rūpes, proti, kad apmeklēju ārstus, izmeklējumus, procedūras, tas tika apmaksāts vai nu par Mārtiņa man iegādāto veselības apdrošināšanu vai arī, ja veselības apdrošināšana to nesedza, to apmaksāja pats Mārtiņš.

Papildus vēlos norādīt, ka saistībā ar veselības problēmām un citu juridisko jautājumi risināšanu pēc Mārtiņa slepkavības, es nevarēju pilnvērtīgi strādāt, viesnīcas apgrozījums ir krities, piemēram, 2017. - 2018. gadā viesnīcas apgrozījums bija 180 - 200 tūkstoši, savukārt pēc tam kritās vairāk kā par 50%, jo savu laiku veltīju veselības problēmu risināšanai, kā arī visām problēmām, kas sākās pēc Mārtiņa slepkavības.

Tādējādi uzskatu, ka Mārtiņš rūpēm par mani būtu tērējis vismaz EUR 103 400 gadā, ko sastāda ārstniecības, rehabilitācijas izmaksas, EUR 4400 mēnesī (EUR 48 000 gadā) un automašīnas izmaksas (ieskaitot degvielu, apkopes, remontus) EUR 1200 mēnesī (EUR 14 400 gadā), rehabilitācijas ceļojumi divas reizes gadā, kopā EUR 40 000. Papildus Mārtiņš man būtu apmaksājis man nepieciešamās operācijas EUR 75 000 apmērā un specializētos apavus EUR 1000 gadā.

Tādējādi man ir radušies mantiskie zaudējumi par ārstniecības un manis uzturēšanas izmaksām EUR 2 556 600 apmērā, proti, EUR 103 400 gadā x 24 gadi, kas sastāda  EUR 2 481 600 un operācijas izmaksas EUR 75 000.”

Jāpiebilst, ka Lato Lapsa sociālajā tīklā Twitter ir paziņojis, ka viņa pašlaik topošā grāmata, kas veltīta gan Bunkus ģimenes attiecībām ar naudu un mantu, gan tai alkatībai, kas iedzina nāvē maksātnespējas administratoru M. Bunku, sauksies „Hiēnu banda”. Lai ilustrētu šādi raksturoto Bunkus ģimenes attieksmi pret naudu un mantu, Pietiek tuvākajās dienās sniegs plašāku kopsavilkumu – kā tieši ģimenes locekļi ir spējuši izkalkulēt kopējo viņu kāroto kompensāciju apmēru un kādu iemeslu dēļ pārējie ģimenes locekļi, izņemot D. Bunkusu, ir tālredzīgi nolēmuši atteikties no materiālo zaudējumu kompensācijas.

Attēlā – M. Bunkus vecmāmiņa „iztīra” viņa slepeno seifu īsi pēc slepkavības.

An error has occured