Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents – Ilze Zariņa. Droši vien vismaz daļēji iemesls ir mediju sakultā nepamatotā histērija saistībā ar muzeju. Domāju, ka nevienam pašvaldībā nebūtu iebildumu izvēlēties starp vairākiem vēstures speciālistiem, tomēr šoreiz tādas iespējas nebija, un ieplānotā muzeju reforma novadā neļāva gaidīt.

Ilzi Zariņu kā atbilstošu vakancei apstiprināja novada domes deputāti, novērtējot pretendentes juridisko izglītību, kā arī pieredzi valsts pārvaldes iestādēs un privātajā sektorā. Ilzes Zariņas pieredzes trūkums muzeju darbības jomā ir iemesls, kādēļ pašvaldība ir noteikusi pārbaudes laiku, kura ietvaros ir jāizpilda pašvaldības dotie uzdevumi. Pēc pārbaudes laika beigām arī varēsim izdarīt vērtējumus.

Medijos pašlaik samērā aktīvi tiek tiražēts video, kurā Ilze Zariņa ne pārāk veiksmīgi formulē atbildi uz jautājumu, kā arī fakts, ka Zariņas kundzes hobijs ir eksotiskās dejas. Vēlos norādīt, ka šie ir klaji manipulatīvas propagandas paraugi, jo no kopējā personas pieredzes un darbības klāsta ir izcelta viena īpašība, kas, vairākkārtīgi atkārtojot, tiek padarīta par faktiski galveno raksturlielumu. Ir taču saprotami, ka pretendentes izvēle netika balstīta viņas hobiju analīzē. Tāpat ir pašsaprotami, ka pat vislabākais advokāts nespēj zināt visas definīcijas un likuma pantus no galvas.

Ironiski, ka minētajā video precīzu definīciju no Zariņas kundzes pieprasa deputāte Santa Ločmele. Ločmeles kundze ieņem amatu Rīgas dzemdību nama valdē. Ločmeles kundzei ir jurista izglītība un pašdarbības deju kolektīva vadītājas specialitāte. Neesmu dzirdējis, ka par to kāds ņirgātos vai prasītu Santai Ločmelei medicīnas terminu definīcijas latīņu valodā. Bet varbūt vajadzētu?

Visbeidzot, manuprāt, ir ļoti nekorekti pret Ilzi Zariņu vērsties ar “ad hominem” tipa argumentāciju. Savdabīgi, ka šajā reizē nav dzirdami to aktīvistu sašutuma saucieni, kuri parasti kvēli aizstāv “sievietes vadošos amatos” no nepamatotas kritikas.

Dosim Ilzei Zariņai iespēju sevi pierādīt un tad arī kritiski vērtēsim viņas profesionālo sniegumu!

An error has occured