Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai izgāztu jaunā baseina būvniecību Ventspilī, pirms diviem gadiem Ventspils domes deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Dace Korna un Ivars Landmanis vērsās pie Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Sporta apakškomisijas, apšaubot līgumu par valsts finansējuma 1,55 miljonu apmērā piešķiršanu peldbaseinam.

Savā vēstulē deputāti apšaubīja arī to, vai Ventspilī notiek sportam atvēlēto līdzekļu lietderīga izmantošana. Bet, kamēr domes deputāti nosūtīja šādu vēstuli Saeimai, tikmēr hokeja klubs “Venta 2002”, kura valdē ir arī tas pats deputāts Aivis Landmanis, vērsās pie Ventspils pašvaldības ar lūgumu sniegt atbalstu finansiālās grūtībās nonākušajam klubam. «Pašvaldība šo atbalstu arī sniedza, uzskatot, ka hokeja kluba bērni nedrīkst ciest no politiskajām cīņām,» informē pašvaldība. Katru gadu vidēji šis klubs saņēmis vidēji 180 līdz 200 tūkstošus eiro.

2020. gada laikā “Venta 2002” nespēja atskaitīties par visu piešķirto pašvaldības līdzekļu izlietojumu — par daļu varēja, par daļu ne. Situācija samilza līdz tiesvedībai, kurā šī gada 10. februārī Kurzemes rajona tiesa nosprieda piedzīt no hokeja kluba “Venta 2002” nelietderīgi iztērētos 16 830 eiro un arī tiesāšanās izdevumus.

Lietas būtība — koronavīrusa dēļ nevarēja notikt spēles ne Ventspilī, ne izbraukumā, taču deputāta A. Landmaņa klubs pamanījies iztērēt naudu it kā “transporta izdevumiem”. Saprotams, ka Sporta pārvalde pieprasīja paskaidrot, uz kurieni “Venta 2002” pamanījusies aizbraukt un pret ko spēlēt, bet atbildes nesaņēma.

Tiesnesis Arnis Lapiņš spriedumā raksta: “Tiesa uzskata, ka atbildētājs [...] pats ir atzinis, ka finansējuma neizlietotā summa ir EUR 16 830 apmērā, par kuru izlietojumu atbildētājs nav iesniedzis atskaiti. Ja atbildētājs [naudu] izlietojis līgumā neparedzētiem mērķiem, [...] ir pienākums atmaksāt līdzekļus Sporta pārvaldei.”

Tādējādi apstiprinājušies deputāta A. Landmaņa izteikumi par to, ka sportam paredzētās pašvaldības naudas ne vienmēr tiek izmantotas lietderīgi. Tiesas spriedums rāda, - tas ir viņa paša hokeja klubs, kas izniekojis nodokļu maksātāju naudu.

An error has occured