Menu
Pilnā versija

Evika Siliņa melo!

Jolanta Kalniņa · 20.08.2023. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Labklājības ministre vēl pat nav tikusi premjera amatā, bet jau melo tā, ka pat ausis nekustās. Tikko noskatījos TV3 Ziņas un apstulbu no tādiem meliem! Varbūt tomēr taisnība medijos rakstītajam par šīs kundzes intrigantes spējām?

2020.gada 15.janvārī tiku uzrunāta kļūt par Ramonas Petravičas ārštata padomnieci invaliditātes politikas jautājumos, jo vienmēr esmu publiski runājusi par bērniem ar īpašām vajadzībām un problēmām, ar kurām saskaras šādu bērnu vecāki.

Par šo amatu es atalgojumu nesaņēmu - tas bija mans sabiedriskais darbs, kuru darīju no sirds, jo ļoti labi zināju, kas notiek šajā jomā, audzinot neārstējami slimu bērnu. Nekad trīs gadus neesmu bijusi padomniece (ministrei slikti ar matemātiku).

Siliņa atļāvās ziņās klaji melot, ka viņas kolēģi esot man izskaidrojuši, kas jādara, kad bērns kļūst pilngadīgs - tieši kuri kolēģi man ir ko izskaidrojuši? Uz tikšanos ar viņas padomnieku es neaizgāju, un Viņas Augstība Ministre atteicās tikties, jo esot ārprātīgi aizņemta līdz septembrim.

Visu informāciju meklēju pie vecākiem, kuri šo smago procesu paši ir izgājuši, zvanīju uz visiem iespējamajiem telefona numuriem, un neviens Labklājības ministrijas darbinieks nav ar mani pat runājis.

Tajā laikā, kad biju padomniece, manam bērnam bija tikai 15 gadi, un par to murgu, kādu mums ar dēlu nāksies piedzīvot, kad viņš kļūs pilngadīgs, man nebija ne jausmas, es pat iedomāties nevarēju, ka kaut kas tāds ir iespējams demokrātiskā valstī, kuras Satversme nosaka ka „visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā”, „ikvienam ir tiesības uz sociālo nodrošinājumu vecuma, darbnespējas, bezdarba un citos likumā noteiktajos gadījumos”. Tas jau nekas, ka Roberts šobrīd nesaņem pilnīgi nekādu valsts atbalstu!

Ak tad Siliņa mani neesot nobloķējusi? Atkal meli, lai gan man ir dziļi pie kājas, vai šī pseidolabklājības ministre bloķē vai nebloķē.

Tātad kas tika mainīts no 2019. gada 23. janvāra līdz 2021. gada 3. jūnijam (R.Petraviča šajā laika posmā bija labklājības ministre):

- Palielinātas minimālās vecuma un invaliditātes pensijas (kas nebija paaugstinātas vairāk kā 10 gadus).

- Ieviestas izmaiņas invaliditātes piešķiršanai uz mūžu, cilvēkiem ar smagu invaliditāti (nav vairs ik pēc dažiem gadiem no jauna jāpierāda sava invaliditāte).

- Tika pilnveidots asistentu pakalpojums, lai nebūtu birokrātiskās atskaitīšanās ar čekiem, dubultots asistentu finansējums no 20 miljoniem uz 40 milj euro.

- Palielināts īpašās kopšanas pabalsts.

Petraviča nebaidījās tikties ar cilvēkiem.

Un ko Jūs, Siliņas kundze, esat paveikusi vai vismaz mēģinājusi paveikt? Pareizi, liekat bildes FB, ar ko un kur tiekaties, lai spodrinātu savu PR, tikai ar reāliem darbiem tā pašvaki.

Ak jā, Jūs gribat uzlabot valsts demogrāfiju, atļaujot imigrantiem iebraukt strādāt Latvijā. Tas, ko ziņās stāstījāt par plānotajām izmaiņām likumos par īpašo bērnu pāreju uz pilngadību, tur nu atļaušos pateikt - tas šoreiz drīzāk būs manu FB postu nopelns, nevis Jūsu - ja manam dēlam šogad nepaliktu 18, visticamāk to drausmīgo birokrātiju un stulbumu likumos neviens vēl gadiem nepamanītu.

Ja vecāki un dažādas biedrības nekliegtu un gadiem nerakstītu valsts iestādēm, šķiet, ka neviens valdībā pat nenojaustu par esošo situāciju.Pačukstēšu - pēc mūsu ar Robi vizītes Saeimā TV nevēlējās rādīt to sižetu, jo nebūšot ētiski rādīt, kā mans dēls sevi sit. Vai ētiski ir nerādīt un nerunāt patiesību?

Man arī ir trīs bērni tāpat kā Jums, tikai viena maza nianse - man FB jāliek publiski posti par nepilnībām likumdošanā, lai gan vislabprātāk liktu tikai savu suņuku un veselo meitiņu bildes. Toties Jūsu kurluma un politiskās gribas trūkuma dēļ mana un daudzas citas ģimenes, kurās smagi slimie bērni kļuvuši pilngadīgi, dzīvo bez jebkāda valsts atbalsta, jo negribējāt sadzirdēt mani, kad par šo tēmu skaļi runāju kopš pagājušā gada oktobra.

Vienu gan iemācījos no R.Petravičas - nebaidīties no atbildēm un nemelot, ko nevar teikt par liekulīgo Siliņas kundzi. Ko tad nepieminējāt ka par bērniem ar invaliditāti cīnos jau kopš 2006.gada, jeb vieglāk bija uzbraukt, ka neko neesmu iemācījusies esot kā padomniece? Pirms 17 gadiem Satversmes riesā uzvarēju valsti, un vai man, īpašā bērna mātei, būtu jāmaina likumi? Vai šādu bērnu vecākiem nav svarīgāku rūpju?

Ļoti ceru, ka Edgars Rinkēvičs ir prezidents ar raksturu un būs vēl kandidāti uz premjera amatu!

An error has occured