Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Turpinot Inta Ķuža laikā iedibināto „tradīciju”, Valsts policijas tagadējā vadība ar iekšlietu ministra Sanda Ģirģena klusējošu piekrišanu mēģinājusi noslēpt informāciju par jau kārtējo policijas darbinieka pašnāvību, - tā augusta vidū notikusi Latgalē, Daugavpils pusē. Turklāt policists pašnāvību izdarījis nošaujoties – cik zināms, izmantojot dienesta ieroci.

Tas, ka Valsts policijas vadība dara visu, lai sabiedrība iespējami retāk uzzinātu par atkal jaunu policista pašnāvību un it īpaši tās iemesliem, ir zināms jau daudzus gadus. Tagad kļuvis skaidrs, ka nekas nav mainījies arī pēc I. Ķuža piespiedu aiziešanas no Valsts policijas priekšnieka amata, - arī par pirms mēneša notikušo policista pašnāvību nekāda oficiāla informācija netiek sniegta.

Pēdējoreiz plašāku informāciju par policistu pašnāvībām I. Ķuzis bija spiests 2016. gada sākumā, toreiz atklājot, ka 2015. gadā pašnāvību ir izdarījuši kopumā seši Valsts policijas darbinieki un ka „pamatā” to izdarīšanai izmantoti dienesta šaujamieroči.

Nekādu plašāku informāciju par 2015. gadā policijas darbinieku izdarīto pašnāvību iemesliem I. Ķuzis gan nesniedza, aprobežojoties ar paziņojumu, ka „pamatā” tās bijušas saistītas ar sociālekonomiskajiem apstākļiem.

Savukārt par 2016. gadu un nākamajiem gadiem Valsts policija nav sniegusi pat šādu informāciju. Tikmēr neoficiālas ziņas liecina, ka policistu pašnāvību skaits pēdējos divos gados varētu būt pat palielinājies.

Par nule notikušo policista pašnāvību 21. augustā savus lasītājus informēja laikraksts Latgales Laiks, taču ne jau tāpēc, ka par traģisko notikumu būtu oficiāli paziņojusi policijas vadība, - par to cita starpā bija ieminējies Daugavpils tiesu medicīnas eksperts Vladimirs Savans.

An error has occured