Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 22. janvārī Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas profilā sociālo tīklu platformā TikTok tika publicēts video, kurā šī persona pauda šādu vēstījumu (tulkots no krievu valodas):

„Atnācu uz tā saucamo Okupācijas muzeju. To, kurš kādreiz tika saukts par Strēlnieku muzeju. Un ziniet, fakts pēc fakta nesakrīt. Gids stāsta savu - paralēlo, izdomāto - vēsturi. Un uz konkrētiem jautājumiem gids atbildēt nevar. Bet fakti nesakrīt. Kas tas par muzeju un tieši kāpēc, kādu mērķu labad tas ir radīts? Atgādināšu - muzeja nosaukums ir Okupācijas muzejs. Lūk, tā arī dzīvojam. Apskatījām visus eksponātus, un sapratām - re, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo... Ja es jau agrāk domāju, ka pie mums ir propaganda, tad, izejot cauri šim muzejam, tu saproti, kas tas ir - īsta propaganda.”

Grevcovas teiktais nepārprotami liecina par vēlmi publiski noliegt Latvijas okupāciju, apšaubīt un noniecināt to, šī persona acīmredzami okupācijas radīto kaitējumu Latvijas iedzīvotājiem uzskata par maznozīmīgu un par to veiktos pētījumus par nevajadzīgiem.

Vērā ņemams ir apstāklis, ka minētā persona šo video ir ierakstījusi, atrodoties tieši Latvijas Okupācijas muzeja telpās, kas norāda, ka šādi izteikumi nav nejaušība, bet apzināta darbība.

Šāda veida viedokļa paušana vietā, kurā atceramies totalitāro okupācijas varu nodarījumus Latvijas valstij un tautai, kā arī pieminam šo režīmu upurus, ir ne tikai morāli nepieņemama un klaji necienīga rīcība, bet arī iespējami krimināli sodāma darbība.

Ņemot vērā minēto, lūdzu izvērtēt, vai deputātes Glorijas Grevcovas darbībās, publiskojot šāda satura materiālu, nav saskatāmas Krimināllikuma 74.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu pazīmes un ierosināt kriminālprocesu.

An error has occured