Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 12.jūnijā Valsts policija aizdomās par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgiem puišiem aizturēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) darbinieku Viktoru T. Kā jau šādos gadījums pieņemts, par VID darbinieka aizturēšanu tika informēta VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Policijas darbiniekiem izbrīnu raisīja fakts, ka I.Jaunzeme interesējusies nevis par cietušo stāvokli vai aizturētā darbinieka procesuālā statusa aspektiem, bet gan par to, lai Valsts policija nepublisko šā nozieguma aizdomās turētā darbavietu.

Kaut arī parasti Valsts policija diezgan naski ziņo par līdzīga rakstura noziegumos aizdomās turēto nodarbošanos, šoreiz I.Jaunzemes sarunas ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku rezultātā policija savā 21.jūnija paziņojumā par notikušo nemin aizdomās turētā darbu vienā no tiesībsargājošām iestādēm.

Arī VID darbiniekiem ir aizliegts sniegt jebkādu informāciju par iestādes darbinieka aizturēšanu, nepakļaušanās gadījumā saņemot draudus uzsākt disciplinārlietu. Ņemot vērā I.Jaunzemes reputāciju kā sīkumainai un atriebīgai vadītājai, kuras metodes līdzinās mobingam, no VID, visdrīzāk, nesagaidīsim nekādu paziņojumu.

Tikmēr šis ir kārtējais gadījums, kad I.Jaunzeme cenšas slēpt informāciju par VID darbinieku noziegumiem. Šajā pretīgajā stāstā palīdzīgu roku viņai sniedz Valsts policijas priekšnieks A.Ruks.

An error has occured