Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Tā. Tas nu būtu izlemts,” – šādi persona vai personas, kas ar Indriķa Latvieša pseidonīmu ir sarakstījušas trīs gada vispieprasītāko grāmatu sarakstos iekļuvušos romānus „Bailes”, „Vara” un „Nauda”, sociālajā tīklā Twitter ir izziņojušas jauno sērijas romānu ar nosaukumu „Nāve” un tā „galveno varoņu” sarakstu.

Kā izriet no ieraksta, jaunajā romānā varētu figurēt šādi „no A līdz Z izdomāti” „galvenie varoņi” – Egils Melits, Andris Feikmanis, Romāns Vanzovičs, Baiba Rautmane, Valērijs Zimins (Ziema), Pāvels Rabenoks, Jānis Mordāns, Juris Durašs, Gints Peders, Rita Ķēvele, Inga Smiņķe, Dainis Meļbiksis, Jānis Riers, Ilze Diņķele un Arvīds Meistars.

Pāris no šiem vārdiem un uzvārdiem neļauj droši secināt, kas varētu būt attiecīgā „varoņa” „prototips”, savukārt no iepriekšējiem romāniem acīmredzami „augšāmcēlies” ir pasūtījuma slepkava Valērijs Zimins ar iesauku „Ziema”, kurš it kā gāja bojā sērijas pirmā romāna „Bailes” beigās.

Pagaidām Indriķis Latvietis nesniedz nekādu skaidru vēstījumu par to, kādām tēmām varētu būt veltīts jaunais romāns. Tiesa, atsevišķā tvītā viņš norādījis: „Par ko būs jaunais romāns “Nāve” (“Bailes - 4”)? Apmēram par šo.” Klāt pievienots ekrānšāviņš, kurā redzami trīs ļoti dažādi citāti un viena anekdote:

Es apņemos pilnīgi Pērkonu aizliegt

un par savas tautas nodevēju palikt.

Palīdzēt tautas varoņus samaitāt,

še svešas ticības mācītājus ievest,

tautiešus pierunāt svešiniekiem klausīt,

kaut un dedzināt tos, kas turas pretim,

vispārēju verdzību beidzot še ievest.

(Andrejs Pumpurs, “Lāčplēsis”, Kangara solījums Līkcepurem.)

„Pērn decembrī iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, vai, viņuprāt, lai panāktu iedzīvotāju ekonomiskā stāvokļa uzlabošanu, ir pieļaujama neliela politisko brīvību ierobežošana. Teju trešdaļa jeb 31% aptaujāto minētajam apgalvojumam piekrīt, un pērnā gada nogalē fiksētais rezultāts ir par diviem procentpunktiem mazāk nekā 2019.gadā. (..) Savukārt minētajam apgalvojumam kopumā nepiekrīt 54% aptaujāto, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā 2019.gada beigās. Vēl 15% aptaujāto nespēja sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.

(Ziņu aģentūra LETA)

Koncentrācijas nometne. Ebrejus ved uz gāzes kameru. Viens saka – skatieties, vāciešu ir ļoti maz, metīsimies viņiem visi virsū, apsitīsim un būsim brīvi! Taču no pūļa nekavējoties atskan balsis – neklausieties viņā! Tas ir provokators! Ar vardarbību neko nevar panākt! Mēs varam uzvarēt tikai ar miermīlīgu protestu!

(Anekdote)

Būs laiks, kad Latvijā atkal plivināsies sarkanbaltsarkanais karogs, bet pie varas būs komunisti. Tā tas būs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautas, bet krievu interesēs. Daudz būs runas par brīvību un neatkarību. Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām tas būs tas pats sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši savāks lielas vērtības. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības. Tad es nevaru pateikt, kā tas iznāks, bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens – krievi un svešie dabūs braukt prom. Latvija būs brīva. To es redzu, bet, kad tieši tas notiks, nevaru pateikt, jo laiks neeksistē šai sfērā.

(Eižena Finka, iespējams, slavenākais pareģojums)

Klāt pievienots arī jau tradicionālais teksts no „Baiļu” sērijas romāniem: „Paši savas labsajūtas vārdā lasītāji tiek laipni aicināti uzskatīt, ka arī šīs grāmatas – tāpat kā tetraloģijas pirmo trīs daļu “Bailes”, “Vara” un „Nauda” – pamatā nekādā gadījumā nav patiesi notikumi un ka tās varoņi ir izdomāti no A līdz Z, jo Latvijas valstī, cik nu no tās vairs ir palicis pāri, nekas tāds notikt joprojām nevar. Bet, ja gadījumā arī notiek, tad zināšanas par to var būt kaitīgas veselībai un reizēm arī dzīvībai. Un, kā zināms, pie nāves pierast nevar.”

An error has occured