Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan pašam likās, ka dažādu institūciju rakstītie šedevri pārsteigt vairs nespēj, esmu kļūdījies, un cieņā noņemu cepuri Valsts darba inspekcijas (VDI) darboņu priekšā!

Ogres novada pašvaldībai - gan jau, ka pilnīgi nejauši un bez politiska konteksta, - ir pievērsusies minētā iestāde. Un nosūtījusi pašvaldības trīs nodaļu darbiniekiem anketu, kurā cita starpā jāatbild uz jautājumu, vai ir bijušas problēmas, nesaskaņas un konflikti ar vadību?

Jautājums izklausās gana normāls, bet jautrākais slēpjas atbilžu variantos: 1) jā, bet reti, 2) jā, periodiski, 3) jā, sistemātiski.

Man ļoti gribētos dzirdēt publisku VDI atbildi, vai tas ir kāds joks? Vai arī jāpieņem, ka atzinums jau sen uzrakstīts un tam tikai formāli nepieciešama kaut kāda aptauja? Ko vispār šādā veidā var noskaidrot? Vai tas nav pašas inspekcijas bieži piesauktais mobings pret pašvaldības darbiniekiem? Pielādēti jautājumi bez izvēles iespējām.

Šis man atgādināja Hitlera pieeju referenduma anketām (attēls – zemāk), tikai mazliet komiskāk, jo mūsu “Arbeit” inspekcija nav pat pieļāvusi tādu iespēju, ka kaut maza un niecīga, bet tomēr pastāv iespēja, ka problēmu un konfliktu nav! Tāda izteiksmīga liberālā demokrātija sanākusi! Bet varbūt tā ir tikai mana nespēja saskatīt šajās atbildēs iemaskēto izvēles iespēju? Varbūt kāds zinošs psihologs var izskaidrot, kā tas domāts?

Zīmīga ir arī teksta valodas kvalitāte. Starp citu, ja par valodu runājam: Valsts darba inspekcija līdz šim ne cik jūtami nav pievērsusies soctīkolos bieži lasāmajai problēmai - nepamatotai krievu valodas prasmes pieprasīšanai darba vietās. Bet varbūt tas ir likumsakarīgi, jo no anketas atbilžu variantiem dveš krieviska teikuma uzbūve?

Lai kā arī nebūtu, gaidu VDI publisku skaidrojumu un savas kļūdainās pieejas labošanu!

An error has occured