Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tātad Rīgas dome izsludina iepirkumu dzīvnieku patversmēm uz nākamajiem 5 gadiem. Tas šobrīd notiek.

Iepirkums īpašs ar faktu, ka no tā vērtēšanas kritērijiem izņemts No Kill princips – augstāks punktu skaits patversmei, kura nenošpricē dzīvniekus pēc likumā paredzētajām 14 dienām (ja nu nav pieteicies īpašnieks). No Kill patversmes uztur un aprūpē dzīvniekus tik ilgi, cik vien vajadzīgs, kaut Galapagu bruņurupuci nākamos 200 gadus. Nav šāda punkta vairs.

Otrs brīnišķīgs jaunievedums: neuzņemt patversmē notvertos klaiņojošos dzīvniekus, jo tādi “nav pieraduši dzīvot nebrīvē, nav pieradināmi, var būt infekciozi un vispār - bīstami". Nē, nu, uzņemt jau var, ja pa taisno šprici kaklā un uz miskasti. Piebildīšu, ka par nošpricēšanu rīdzinieki normāli maksā, turklāt atkrīt visi turpmākie fixed costs.

Trešā inovācija: iepirkumā var piedalīties tikai patversmes, kuras reģistrētas Rīgā (nevis pat Rīgas rajonā). Un, ko jūs domājat? Šāda patversme ir tieši viena. Jaukas sagadīšanās pēc tā ir Astrīdas Kārkliņas un Dr. Nāves (dēvēta arī par veterināri Litu Konopori) ciešās un ilggadējās apvienības patversme ar melni ironisku nosaukumu Labās Mājas.

Vienīgā No Kill patversme Ulubele kura līdz šim kvalificējās un arī dažkārt uzvarēja, ir veselus 8 km. aiz Rīgas robežām. Nepārvarama distance.

Man ir nelielas aizdomas un drusku lielāka ticība, ka mēs, caur dalīšanos, draudzīgi varētu vēstīt Rīgas domei un Vilnim Ķirsim: šī nav laba ideja.

Attēlā: Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku sekcijas vadītājas Litas Konopores īsā, taču efektīvā programma.

* Brought to you by Rīgas dome

An error has occured