Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Labi, mēģināšu būt konstruktīvāks. Ja manus „Facebook” ierakstus lasītu pats Edgars Rinkēvičs, es viņam uzrakstītu šādu privātu vēstuli:

"Augsti godātais prezidenta kungs! Mīļo cilvēk! Rakstu Jums kā privātpersona, kā parasts LR ierindas pilsonis, kuram nav vienalga. Zvēru, ka aiz manis teiktā nestāv nekādas partijas un nekādi citi mistiski domubiedri. Tikai es pats. Pat ar sievu neesmu apspriedies.

Es Jums ieteiktu apsvērt domu - izvirzīt par nākamo premjerministra kandidātu kādu bezpartejisku cilvēku, kuram piemīt attiecīgās administratora spējas un vīzija, kā mēs varētu izvilkt šo mūsu valsti no stagnācijas purva. Man nav it neviens konkrēts cilvēks padomā (kaut pazīstu vismaz 10 tādus). Ticu, ka jūs pats varētu piemeklēt atbilstošu kandidātu.

Šis premjers(e) varētu nākt ar programmu, kuru realizēt būtu aicinātas visas parlamentā ievēlētās partijas ar saviem ministru kandidātiem, no kuriem valdības vadītājs konkursa kārtībā izvēlētos visprofesionālākos.

Šai situācijā, kad valstij nepieciešama nevis jocīga rosīšanās un darbības imitācija, bet radikālas konceptuālas reformas un paradigmas maiņa, atslēgas figūra būtu tieši šāds krīzes menedžeris, kurš nāk no malas. Visu cieņu Latvijas politiķiem, bet to nu gan visi redz, ka nav patlaban starp viņiem nevienas personas, kas spējīga pagriezt kuģi ar nosaukumu "Latvija", kurš nomaldījies no kursa.

Prezidenta kungs, ārlietu ministra amatā jūs esat apceļojis daudzas zemes un noteikti būsiet pamanījis, ka Latvija salīdzinājumā ar citām valstīm šobrīd ir diezgan depresīva un patukša vieta, kur daudz kas ir aizgājis kaut kā šķībi, greizi un nepareizi. Mēs taču visi zinām, ka šai zemei ir unikāls potenciāls. Taču esošā lietu kārtība nedod cerības, ka pārskatāmā nākotnē kaut kas varētu mainīties bez ļoti radikāliem lēmumiem.

Jūs esat nupat ievēlēts šai amatā. Un izskatās, ka šis ir īstais un, iespējams, arī pēdējais brīdis, lai attaisnotu sabiedrības uzticību.

Ar cieņu LR pilsonis Alvis Hermanis no Jūrmalas."

Nu, apmēram, tādu vēstuli es uzrakstītu.

An error has occured