Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūs publiski esat paudusi: “Šobrīd Ekonomikas ministrija (EM) nevērtē ekonomisko pamatotību, bet mēs jau esam iepriekš vienojušies valdībā par šo te papildu konsultantu piesaisti dziļākai risku izpētei un analīzei, un šis vērtējums būs gatavs 19. septembrī.”

Lai pārliecinātos, ka valdības rīcība saistībā ar gāzes apgādes drošumu ir vērsta nevis, lai īstenotu kārtējo afēru enerģētikas nozarē, bet gan, rūpējoties par Latvijas sabiedrības interesēm, lūdzam jūs sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Lūdzam iesniegt šo Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa (Skultes LNG) tehniski ekonomisko pamatojumu, balstoties uz kuru, jūs esat izdarījusi secinājumus, ka tas būs konkurētspējīgs un Latvijai izdevīgs.

2. Lūdzam iesniegt šo Skultes LNG projekta sakarā veikto padziļināto risku izpēti un analīzi.

3. Lai kliedētu bažas, ka tiek lobētas šauras varai pietuvinātas personu grupas intereses, lūdzam sniegt pamatojumu, kāpēc tieši šim konkrētajam projektam ir paredzēts piešķirt nacionālā interešu objekta statusu?

4. Kādā veidā EM ir guvusi pārliecību, ka šī projekta virzītājiem ir atbilstoša pieredze, tehniskās un finansiālās iespējas sekmīgi īstenot šo projektu. Lūdzam iesniegt informāciju, kas to apliecina.

5. Lūdzam uzskaitīt, ko konkrēti līdz šim ir paveikuši šī projekta virzītāji šī projekta īstenošanā.

6. Kāpēc EM neparedz iespēju izsludināt konkursu, lai varētu piesaistīt visatbilstošākos šī projekta īstenotājus ar atbilstošu kapacitāti īstenot šo projektu visefektīvākajā un Latvijai izdevīgākajā veidā?

7. Lūdzam paskaidrot, ko tieši ir darījusi un vērtējusi EM visu šo laiku (vairākus mēnešus) attiecībā uz šo projektu, ja tai nebija ne tehniski ekonomiskā pamatojuma, ne risku analīzes saistībā ar šo projektu?

An error has occured