Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Partijai “Progresīvie” korumpantu izķeršana un audzinoša pirksta kratīšana attiecas tikai uz citiem partneriem. Pašu rindās vārdam “godprātība” ir daudz šķirkļu un locījumu. Kā vienu no piemēriem var minēt kultūras ministri Agnesi Loginu, kas jau līdz šim ir iekļuvusi ne vienā vien peripetijā, gan audzinot par Latvijas valodu, gan paplašinot kultūras šķirkli uz “datorspēlēm”.

Līdz kultūras ministres amatam viņa  ieņēma amatus Rīgas valstspilsētas pašvaldībā un bija Budžeta līdzekļu sadales komisijas locekle, Rīgas domes Privātpersonu organizēto kultūras un mākslas nozares pasākumu līdzfinansējuma piešķiršanas komisijas locekle, Privātpersonu organizēti Rīgas kultūras pasākumu kalendāra pasākumu līdzfinansējuma piešķiršanas komisijas locekle. Šie amati ir visai iekārojami, jo tajos lemj par naudas piešķīrumu dažādām biedrībām.

Interesants fakts, ka, esot šajās pašvaldības komisijās, A.Logina ir bijusi ieinteresēta, lai tiktu piešķirts konkrētais finansējums Rīgas Starptautiskajam kino festivālam, reģ. nr. 40008217350, kurā pati darbojusies. To apliecina pērn iesniegtā A. Loginas valsts amatpersonas deklarācija, kurā redzams ka partijas “Progresīvie” tobrīdējā Rīgas domes deputāte Agnese Logina no Rīgas Starptautiskā kino festivāla (reģ. nr. 40008217350) saņēmusi ienākumus 2437,34 eiro apmērā.

Atklāts ir jautājums, vai tagadējā kultūras ministre savulaik nav pārkāpusi ētikas (un ne tikai) robežas, ceļot roku “par” vai “pret” finanšu līdzekļu piešķīrumu ar sevi un partiju saistītu cilvēku organizācijām? Ņemot vērā, cik ļoti “Progresīvie” uzsver caurspīdīgumu, godīgumu un ētisku rīcību Rīgas domē, vai nebūtu svarīgi atbildīgajām Rīgas domes struktūrām izvērtēt A. Loginas interešu konfliktu?

An error has occured