Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvija, salīdzinot ar citām valstīm, ir starp līderēm birokrātu un ierēdņu skaita ziņā attiecībā pret šeit reģistrēto iedzīvotāju skaitu, kurš uzskaitīts vien tālajā 2011 gadā, līdz ar to patiesais birokrātijas apmērs visdrīzāk ir vēl iespaidīgāks.

Neskatoties uz to, ka ierēdņu skaits ar katru gadu ir pieaudzis, noziegumu apmēri, kur būtu vainojami ierēdņi, medijos tiek atspoguļoti arvien retāk un retāk, bet kā ir patiesībā? Vai tiešām ierēdņu skaita pieauguma dēļ noziegumu apmērs un skaits samazinājies?

Bija laiki, kad mediji par pazudušiem Latvenergo trīs miljoniem piecus gadus nelikās mierā, bija laiki, kad pietika ar noklausītām sarunām, lai veiktu vērienīgus arestus, bija laiki kad dēļ dārgām kūkām nācās pamest amatu ministrei, bet kā ir pēdējā laikā?

Apmēri, kuros notrallināta nauda, ir pieauguši desmitkārtīgi, ja ne simtkārtīgi, - kovid gultas, vakcīnu iepirkumi, vēja parku dārgās zemes un noslēgtie līgumi par 200 un vairāk miljonu iepirkumiem armijas vajadzībām.

Vai kāds ir saukts pie nopietnas atbildības? Vai kāds ir arestēts, vai kādam ir liegums ieņemt kādus amatus? Kāpēc mediji runā vien par to, ko nevar vairs noslēpt? Patiesībā viss tas kas notiek pēdējā laikā, liecina, ka noziegumu apmēri ir pieauguši apgriezti proporcionāli tam, cik tie tiek neatspoguļoti medijos, vai, lietas saucot īstajos vārdos, – tā izskatās valsts nozagšana.

Kad valsts ir nozagta, zagļi vairs nezog, tie likumīgi dala laupījumu. Cits jautājums ir - kas pie tā vainojams? Cilvēka daba ir nemainīga, - zagļa apetīte vien pieaugs, ja viņu neviens neķers un nesodīs.

An error has occured