Menu
Pilnā versija

Kas notiek Daugavpilī?

Pietiek lasītājs · 28.01.2024. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Runa ir par pašreiz notiekošo Daugavpilī. Esmu divu nepilngadīgu bērnu tēvs un mani ļoti uztrauc situācija pilsētā ar narkotikām un kontrabandas cigaretēm. To visu var iegādāties jebkur - mācību iestādē, uz ielas, naktsklubā, caur Telegram platformu...

No narkotiku pārdozēšanas pilsētā jau ir miris jauns vīrietis, ko noklusē Valsts policijas (VP) Latgales pārvaldes vadība. Mūsu pilsētā policija vispār neko nedara cīņā ar narkotisko vielu un kontrabandas cigarešu izplatību! Nemāk vai negrib to darīt, es nezinu.

Pašreiz ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu izplatību Daugavpilī strādā tādi ēzeļi, kuri pat nezina, kā izskatās amfetamīns vai heroīns! Esmu ar viņiem saskāries un varu droši apgalvot, ja nekas netiks izdarīts tuvākajā laikā, organizētā noziedzība pārņems pilsētu. Tas ir VP priekšnieka Armanda Ruka veiktās reorganizācijas rezultāts.

Tāda bardaka, kāds tagad ir policijā, nav bijis neviena VP priekšnieka laikā! Klauns, kuram vispār nav nekādas saprašanas, kā ir jāstrādā, neprofesionālis, kurš iedzen policiju vēl lielākā bedrē. Daudzi policijas darbinieki gaida lielās piecgades naudas izmaksas, kuras tūlīt tiks izmaksātas, un ātri dosies prom - kurš izdienas pensijā, kurš citur jau atradis darbu. Pašlaik policijā ir milzīgs kadru trūkums, būs vēl lielāks. Nav ticības tādiem rukiem un pārējiem priekšnieciņiem, kuri strādā VP.

Pagājušonedēļ Augšdaugavas novadā, Demenes pagastā vienā no viensētām Rīgas policijas darbinieki atrada amfetamīna ražotni, kur aizturēja vainīgās personas un izņēma vairākus desmitus kilogramu jau gatavā amfetamīna. Informācija par šo gadījumu presē vēl nav bijusi. Šo ražotni atrada policijas darbinieki no Rīgas, nevis mūsu vietējie poliči. Labi, ka par šo operāciju neviens no Latgales poličiem nezināja. Būtu bijusi simtprocentīga informācijas noplūde!

Man ir daudz jautājumu gan Latgales pārvaldes vadībai, gan VP priekšniekam. Kad beidzot kāds sāks apkarot narkotiku un kontrabandas cigarešu izplatību Daugavpilī? Vietējie iedzīvotāji pazīst vairākus pilsētas izplatītājus, - vai tad policijas darbinieki nevar viņus noķert? Vai nemāk? Vai vienkārši negrib?

Ko var prasīt no policijas inspektoriem, ja pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieka krēslā sēž J.Vasiļjevs, kurš pats, cik zinu, būdams stiprā alkohola reibumā, izraisīja CSN ar dienesta automašīnu, stipri sasitot to un visu vainu lika uzņemties savam padotajam! Izmantojot savu dienesta stāvokli, viltojot un sagrozot visus notikušās avārijas faktus, J.Vasiļjevs izdarīja smagu noziegumu! Un  turpina vadīt visu Latgales kriminālpoliciju! 

Pārbaudiet viņu uz melu detektora, atklāsies ne tikai šī avārija, bet daudz smagāki noziegumi! A.Ruks par šo gadījumu zina, bet neko nav izdarījis, lai tādi priekšnieki saņemtu pelnītu sodu! Jā, tas nenotika vakar vai aizvakar, bet pats gadījums taču bija, ir liecinieki, un tas ir jāpārbauda! Kauns par tādiem rukiem un vasiļjeviem! Varbūt ir laiks IDB sākt izmeklēšanu par šo notikumu? Vai Iekšlietu ministra R.Kozlovska rīcībā ir informācija par šo CSN? Kāpēc viss tiek slēpts un noklusēts?

Daugavpilī  runā arī par J.Vasiļjeva ciešajiem sakariem ar organizētās noziedzības grupējuma līderi, kontrabandas cigarešu ražotāju un izplatītāju D.Bezdoļniju, kā arī vienu no J.Vasiļjeva  draugiem, bēdīgi slaveno policistu A.Sozinovu. Kas viņus saista, tikai draudzība vai lietas, par kurām nevar skaļi runāt? Lūk, tāds priekšnieks strādā Daugavpilī!

Pilsētā vairākās vietās bez problēmām var iegādāties kontrabandas cigaretes jebkurā daudzumā, piemēram, Valkas, Kandavas un Raipoles ielu tirgus teritorijas. Tos cigarešu sīkumus, ko izņem Daugavpilī, kauns pat pieminēt. Daudzas organizētās noziedzības pārstāvju cigarešu ražotnes kādreiz atradās Preiļu novadā Rožupes pagastā, Daugavpilī Valkas ielā un Rēzeknes novadā Maltas pagastā, un, tiklīdz kāda no policijas struktūrvienībām mēģināja tām pietuvoties, ražotnes no tām vietām ātri pazuda, neviens netika aizturēts un nekas netika atrasts. Labi, ka organizētās noziedzības grupējumiem ir tādi draugi augstos policijas amatos un laikus brīdina par tuvojošām briesmām!

Daugavpilī organizētā noziedzība ir tā savijusies ar valsts struktūrām, ka pat iedomāties nevar. Pašlaik vietējo policiju uztrauc tikai un vienīgi KL 195.pantaā minēto noziegumu, t.i. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošana. Pārvaldes vadība atrunājas, ka to no viņiem prasa VP vadība un situācija valstī kopumā.  Nevienu neuztrauc narkotiku un kontrabandas izplatība pilsētā.

Daudzi sevišķi smagi Daugavpilī notikušie noziegumi līdz šim brīdim nav atklāti, kā piemērus var minēt uzbrukumu un slepkavības mēģinājumu robežsargam A.Isakovam 2021.gadā un kriminālās autoritātes I.Bogdanoviča nošaušanu vienā no pilsētas mikrorajoniem 2022.gadā. Policijas stāstiņi, ka viņiem ir zināmi šo noziegumu izpildītāji un tie tiek meklēti, ir tikai atrunas!

An error has occured