Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

"Farmaceitiem līdz vakcinācijai pret Covid-19 nedaudz jāuzgaida," – tā teikts Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) mājas lapā. Taču tas nav liedzis Veselības inspekcijas (VI) Farmācijas departamenta vecākajam referentam, farmaceitam Artūram Praškilevicam vakcinēties ārpus rindas. Visticamāk, šādu iespēju nodrošinājis Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdes loceklis Gustavs Latkovskis.

"Es uzticos zinātnei, uzticos mūsu infektoloģijas speciālistiem, īpaši LU profesoram Ugam Dumpim. Saņēmu savu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu," savā Facebook kontā 11 .janvārī raksta A. Praškilevics. 

"Aicinu kolēģus farmaceitus un farmaceita asistentus, kā veselības aprūpes speciālistus, arī vakcinēties, pasargājot sevi un savus tuviniekus, jo arī farmaceiti un farmaceita asistenti ir frontes 1.līnijās, īpaši aptiekās strādājošie!!

Nedod Dievs, ja lauku aptiekā, kurā strādā viens farmaceits vai farmaceita asistents, šis speciālists saslimst - tas nozīmē, ka šis pagasts,ciems var palikt bez aptiekas! Jo zāles izplatīt drīkst attiecīgas izglītības speciālisti, aptieka nav veikals, kur diezgan operatīvi var novērst personāla trūkumu! Kolēģi, draugi, sargiet sevi!"

Atbalstu ārpus rindas vakcinācijai paudis arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride. "Paldies par šo ierakstu! Farmaceitiem vakcinēties ir ļoti svarīgi," teikts A. Skrides komentārā pie publiskotā ieraksta un foto.

Tikmēr LFB aptuveni 1000 saviem biedriem atgādina, ka šobrīd vakcinēties var stacionārajās ārstniecības iestādēs un ģimenes ārstu praksēs strādājošie. Nedaudz vēlāk vakcinācija būs iespējama pārējām ārstniecības personām un tad farmaceitiem.

Kas tad padara vakcīnu saņēmušo farmācijas nozares ierēdni pārāku par citiem aptiekās stradājošajiem?  Atbilde, ļoti iespējams, ir meklējama viņa kopdzīvē ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kardiologu, LĀB Sertifikācijas padomes priekšsēdētāju G. Latkovski, ar kura protekcionismu pirms diviem mēnešiem A.Praškilevics sāka karjeru VI.

Tāpat lielā mērā ar viņa gādību šovasar farmaceita grādu ieguvušais nu jau ierēdnis uzreiz nokļuva Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas "Farmācijas" studiju programmas direktora amatā.

An error has occured