Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek turpina pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants - Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un pāris politisko partiju pārstāvjiem pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

1986. gada 12. novembrī Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesnesis Romualds Vonsovičs nolasīja spriedumu sešām personām par viņa balstītās padomju okupācijas varas neatļautu uzņēmējdarbību – sieviešu mēteļu šūšanas organizēšanu ar algotu darbaspēku: viena mēteļa uzšūšana izmaksāja 120 rubļus, bet tos tālāk pārdeva par 190 rubļiem.

“Noziedzniekiem” tika piespriesti dažādi cietumsodi, sākot no viena gada un sešiem mēnešiem līdz trim gadiem vispārēja tipa labošanas darbu kolonijā. Tāpat katram tika noteikta konkrēta summa, kas konfiscējama kā nelikumīgās uzņēmējdarbības ienākums. Vairākiem sodītajiem tika piemērota arī mantas konfiskācija. Tika konfiscēta arī ražošanā un tirdzniecībā izmantotā automašīna – sestais žigulis.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

An error has occured