Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek turpina pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants - Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un „politiskajai elitei” pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

Pretošanās padomju milicijas darbiniekiem padomju tiesneša Romualda Vonsoviča ieskatā bija nopietnāks noziegums nekā līdzdalība grupveida izvarošanā: 1986. gada 25. decembrī Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesnesis R. Vonsovičs par “nepakļaušanos un pretošanos milicijas darbiniekiem” uz divarpus gadiem vispārējā režīma cietumā notiesāja rīdzinieku, 1970. gada 11. maijā dzimušo 15. profesionāli tehniskās skolas 2. kursa audzēkni Gunāru Š., un uz pusotru gadu – viņa kursabiedru, arī rīdzinieku, 1970. gada 22. februārī dzimušo Vitāliju U.

Trīs nepilngadīgie – abi notiesātie un vēl viens – 1986. gada 25. augustā bija saēdušies dimedrola tabletes, tām uzdzerot alu, un ap plkst. 21.00 apsēdušies uz ielas nožogojuma metāla margām 

P. Stučkas un Artilērijas ielas stūrī Rīgā, kur klausījušies magnetofonu un skaļi sarunājušies, lietojot necenzētus vārdus. Patrulējošie miliči viņus aicināja nokāpt no nožogojuma, viņi nepaklausīja. Kad milicis vienu novilka no nožogojuma, puisis mēģināja bēgt. Otrs nolēca no nožogojuma un bēga prom, milicis viņu panāca, bet trešais puisis aiz rokas rāva milici nost no aizturētā un necenzēti lamājās.

Tas viss tika kvalificēts kā nepakļaušanās un pretošanās milicijas darbiniekiem, un tautas tiesnesis R. Vonsovičs diviem “noziedzniekiem” piesprieda reālus cietumsodus.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

An error has occured