Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūtu pienākumu paskaidrot īsumā, kas tieši ir noticis. Progresīvajiem veselība bija un paliek  top-prioritāte. Līdz pagājušās nedēļas beigām mēs patiešām apsvērām uzņemties vadīt Veselības ministriju.

Koalīcijas partneru sarunu laikā katru reizi uzsvērām absolūtu nepieciešamību skaidri vienoties par finansējuma rāmi.

Neprasījām neko neizpildāmu, tikai saglabāt arī nākamgad šī gada proporciju - 12.3% veselībai no kopējā budžeta (pēc pašas Finanšu ministrijas aprēķiniem).

Tie būtu nepilni papildu 100 miljoni eiro, kas nosegtu to deficītu, kas uz nākamā gada vidu atkal izveidosies visos sistēmas līmeņos. Lai nebūtu jau pavasarī jāmeklē papildu līdzekļi. Lai neatkārtotu šī gada kļūdu budžetā, kura pilnībā paralizēja jebkādu plānošanu Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam.

Visi attīstības projekti būtu jāīsteno, pārdalot sistēmā jau esošos resursus, un mēs tam bijām gatavi.

Mums nav sanācis pārliecināt partnerus vismaz saglabāt jau esošo finansējuma reālo līmeni (% no kopbudžeta). Man pašam acīmredzami jāturpina mācīties pielasīt skaitļus un vārdus.

Uzņemties Veselības ministriju, skaidri nevienojoties par finansējumu, nozīmētu pakļaut nozari vēl gada ilgai stagnācijai. Man patiesi žēl, ja likām vilties cilvēkiem, kas mums uzticas. Un es tomēr ticu, ka priekšnosacījumi veselības nozarei attīstīties raitāk pie jauna valdības sastāva pastāv:

-  nozarei nonākot vienās rokās ar Finanšu ministriju, tās izredzes tikt finansētai pamatotāk un paredzamāk pieaug,

- jaunā ministra priekšrocība salīdzinājumā ar mani vai dažiem citiem kandidātiem - viņš ir  praktizējošs ārsts, kas ne tikai zina, bet dziļi izjūt sistēmas nepilnības,

- neskatoties uz atbildību sadalījumu, Progresīvie iestāsies par veselības budžeta pieaugumu un ilgtspēju.

No sirds novēlu Hosamam Abu Meri veiksmi un izturību, lai izdodas!

An error has occured