Menu
Pilnā versija

LTV ziņu dienesta brāķis vai pasūtījums?

Pietiek lasītājs · 02.01.2022. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunā gada priekšvakarā Latvijas Televīzijas (LTV) ziņu dienests lepni pārraidīja sižetu par mūsu pašmāju jaunuzņēmumu Hyperjob, kas COVID-19 apstākļos ar oriģinālu biznesa ideju spēja piesaistīt ārvalstu investoru finansējumu. Sižetā tika stāstīts par trīs bērnības draugiem Jāni Kreili, Juri Sorokinu un Robertu Tommi. Puišiem esot izdevies piesaistīt aptuveni 100 tūkstošu eiro finansējumu no zviedru fonda Antler. Uzņēmumam veiksmīgi attīstoties, tas varēšot pretendēt uz jaunām investīcijām nākotnē.

Viss būtu lieliski, ja tā būtu patiesība. Antler fonda investīciju nosacījumi paredz, ka sākotnējā investīcija tiešām veido 110 tūkst. ASV dolāru. Taču no tās būtu uzreiz jāatmaksā programmas dalības izdevumi 50 tūkstošu ASV dolāru apmērā un pievienotās vērtības nodoklis. Tīrā investīcija sanāk $50 tūkstoši ($110 tūkstoši - $50 tūkstoši - $10 tūkstoši PVN). Nav slikts rezultāts jaunuzņēmumam. Tomēr piekritīsiet, ka LTV ēterā pieteiktie 100 tūkstoši eiro tie noteikti nav.

Vai nejaušība, varbūt puiši satraukuma brīdī vienkārši aizmirsa pateikt par šīm finanšu niansēm? Ielūkosimies šo jauniešu profilos. Jānis Kreilis ir SIA Your Move lielākais dalībnieks. Your Move ir iedzīvojies nodokļu parādos vairāk nekā 10 tūkstošu eiro apmērā. Valsts ieņēmumu dienests par nodokļu saistību neizpildi šim uzņēmumam nesen ir piemērojis nodrošinājumu.

Otrais darbonis Juris Sorokins ir uzņēmuma Exologic vienīgais īpašnieks. Šai SIA ir dažu tūkstošu eiro apgrozījums un arī nodokļu parādi. Pirms tam Juris Sorokins kopā ar odiozo Andra Šķēles konsultantu Hariju Krongornu darbojās SIA Bioenerģijas risinājumi padomē. Trešais līdzgaitnieks Roberts Tomme ir paspējis pabūt gan par SIA Beetroot Mobile vienīgo īpašnieku, gan vēlāk par tās vienīgo likvidatoru.

Sanācis ļoti interesants un iedvesmojošs Jaunā gada sižets, ko LTV nepakautrējās pārraidīt visā Latvijā. Elementāra faktu pārbaude gan kaut kur izpalika. Vai LTV ziņu dienests vēlas sniegt komentāru vai tas bija žurnālistikas brāķis vai tomēr pasūtījums?

Sižets šeit: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/31.12.2021-latviesu-biznesa-ideja-iegust-100-000-investicijas.id248519

An error has occured