Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vidējais aritmētiskais Latvijas ziņu patērētājs jeb lasītājs-vulgaris reti kad iedziļinās jautājumos par to, kam pieder kāds konkrēts medijs. Tāpēc lasītājs-vulgaris nekritiski patērē dažādu mediju saturu, domājot, ka ir "informēts", "saprātīgs" sabiedrības loceklis. Diemžēl tas, ko nezina lasītājs-vulgaris, - ka tieši mediju īpašnieku struktūras izpēte visprecīzāk atklāj atsevišķu ekonomisko grupējumu intereses, plānus un nākotnes ieceres. 

Ar augstu ticamību var pieņemt, ka lasītājam-vulgaris būs paslīdējis garām fakts, ka 24. aprīlī Latvijā tika reģistrēts jauns masu informācijas līdzeklis "Baltic News Network" [1]. Kas gan tik interesants saistībā ar minēto masu informācijas līdzekli?

Interesants ir apstāklis, ka minētā masu informācijas līdzekļa izdevējs ir uzņēmums "Media Support", kura nosaukums ir locīts visādos veidos nesen atklātajā datu bāzē prokuratura.info. Šeit grūtgalvjiem paskaidroju, ka uzņēmumu "Media Support" pastarpināti kontrolē kāds patīkama izskata Šveices avokāts. 

Un tagad par nākotnes plāniem un iecerēm.

Izpētot jaunizceptā masu informācijas līdzekļa "Baltic News Network" lapu, nevar nepamanīt, ka tā vadītāja ir kāda ļoti glīta paskata būtne - Simona Šjādīte. Savukāŗt Simonas Facebook digitālo draugu lokā ir divi Juri, no kuriem viens kādu laiku bija diezgan "kokains", bet otrs ir sabiedrībai mazāk zināmais "gribu-būt" ģenerālprokurors.

Padziļināti papētot bnn.lv sponsorēto saturu Facebook, nevar nepamanīt, ka "Baltic News Network" š.g. martā sponsorēja saturu, kurā jaunizceptais medijs virza ideju par otro Juri kā labāko kandidātu ģenerālprokurora amatam. 

Ja pieņem, ka jaunizceptā masu informācijas līdzekļa publikācijas ir Šveices advokāta gribas izpausme, tad noprotams, ka ģenerālprokurora amatā viņš vēlētos redzēt Juri, ar kuru (kā liecina prokuratura.info atklātā informācja)  viņam jau ir izveidojusies pietiekami laba sadarbība.

Visbeidzot neatbildēts paliek jautājums - cik ciešas ir draudzības saites starp abiem Juriem un Simonu ārpus digitālās telpas.

[1] https://info.ur.gov.lv/#/legal-entity/000740475

Dokumenti

FotoFotoFoto

An error has occured