Menu
Pilnā versija

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Gundega Repše u.c. kultūras darbinieki · 08.09.2023. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības virziena sekmētājam, balstoties uz mūsu Satversmi un respektējot šī brīža Krievijas asiņaino, ekspansīvo karu Ukrainā un draudu eiropeiskajām vērtībām.

Šobrīd esam pamodušies absurda drāmā. Par kultūras ministru virza Gunāru Kūtri* - cilvēku ar situatīvu morāli un plankumainu reputāciju, Valsts kontroles “ekspertu” .

Kultūra plus kontrole ir cenzūra -  šo aritmētiku labi zinām. Kūtra kandidatūra ne tikai pierāda, ka ar tiem, kuri strādā kultūras jomā, nerēķinās, bet arī, ka tiek darīts viss iespējamais, lai turpinātu graut Latvijas Republikas, latviešu nācijas pamatus.

Latvijas valstij ir jāgarantē latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšana un attīstība cauri gadsimtiem, jānodrošina Latvijas tautas un ikviena brīvība, jāsekmē labklājība - tā rakstīts Satversmē. Mūsu tiesības ir par to cīnīties. Ja šis absurds, kuriozs un ļaunprātība ir maksa par prezidenta ievēlēšanu, mēs neesam gatavi tādu samaksāt uz kultūras attīstības rēķina.

Aicinām nekavējoties virzīt citu kultūras ministra kandidātu un ievērot Satversmē un Jaunās Vienotības priekšvēlēšanu solījumos pausto darbos.

* Gunārs Kūtris ir paziņojis, ka nemaz negatavojas kandidēt uz kultūras ministra posteni.

An error has occured