Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Medijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.

Vēlamies izteikt viennozīmīgu un vienprātīgu nosodījumu jebkādai nevēlamai uzvedībai savstarpējās attiecībās, it īpaši situācijai, ka starp mācībspēku un studentu vai nepilngadīgu personu veidojas jebkādas attiecības, kas iziet ārpus koleģialitātes rāmjiem.

Fizikas nodaļa uzskata par pienākumu saviem studentiem un nodaļas organizēto pasākumu dalībniekiem nodrošināt drošu vidi visiem neatkarīgi no dzimuma identitātes vai izpausmes, kas iekļauj aizsardzību no nevēlamas uzmanības.

Īsi aprakstām LU FMOF Fizikas nodaļas darbības, reaģējot uz šo informāciju.

(I) Esam mērķēti aptaujājuši studentes, kurām bijusi mijiedarbība ar D.Bočarovu studiju ietvaros pēdējo 2 gadu laikā, kopš viņš pasniedz Fizikas nodaļā. Ne aptaujā, ne agrākās studentu atsauksmēs nav norādīts uz nevēlamu uzvedību no pasniedzēja puses.

(II) D.Bočarovs ir piekritis šobrīd studentiem nepasniegt, kā arī ir atteicies no dalības fizikas olimpiāžu organizēšanā.

(III) Esam vērsušies LU Akadēmiskās ētikas komisijā ar lūgumu izvērtēt, vai D.Bočarova pagātnē veiktās darbības var būt savienojamas ar pasniedzēja darbu Latvijas Universitātē.

(IV) Apzinām nepieciešamās darbības, lai rosinātu darbu pie Latvijas Universitātes procedūru pilnveides, kas nodrošinātu gan preventīvas darbības, gan skaidru rīcības procedūru LU saimes, jo īpaši studentu aizsardzībai no nevēlamas uzvedības, seksuālas vai dzimumā bāzētas vardarbības, kā tas jau paredzēts LU Dzimumu līdztiesības plānā un paveikts daudzās ārzemju augstskolās.

Tāpat LU FMOF lūdz atsaukties jebkuru personu, studentu vai bijušo studentu, kas ir cietusi no Fizikas mācībspēku vai personāla nevēlamas uzmanības studiju procesa vai FN organizētajo pasākumu laikā (rakstot e-pastu uz [email protected]). Mēs vēlamies, lai ikviena persona justos droši un uztveram nopietni jebkuru signālu par nevēlamu rīcību no mācībspēku vai personāla puses.

An error has occured