Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakarā ar soctīklos redzamo “pavēsti”, ko Jūrmalas policija esot nosūtījusi kampaņas “Atkrievisko Latviju!” iniciatorei Liānai Langai (Bokšai) un par ko ir aizdomas, ka “pavēste” ir nelikumīga, attiecīgajai amatpersonai nosūtīti jautājumi no žurnālista.

Jau ziņots, ka L. Langa soctīklos ievietojusi 20. jūnijā saņemtu elektronisko dokumentu ar nosaukumu “PAVĒSTE”, kurā Jūrmalas policija uzdod L. Langai obligāti ierasties 29. jūnijā “paskaidrojumu sniegšanai”. Pamatojums — esot ierosināta resoriskā pārbaude.

Šāda rīcība ir pretrunā Kriminālprocesa likuma 328. pantam “Pavēste”, kas nosaka: “Pavēste ir dokuments, ar kuru procesa virzītājs uzaicina personu uz izmeklēšanas iestādi, prokuratūru vai tiesu, lai tā piedalītos kriminālprocesā (turpmāk — aicināmā persona).” Tālāk 331. pants “Pavēstes izsniegšanas kārtība pirmstiesas kriminālprocesā” detalizētāk apraksta, kā tas darāms, taču resoriskā pārbaude vēl nav kriminālprocess.

Šajā saistībā uz Jūrmalas policiju ir nosūtīti šādi jautājumi:

1) Jūs nosūtījāt dokumentu Nr. 20/10/22-2RPPnos/123436? Vai arī nenosūtījāt?

2) Ja tādu dokumentu nosūtījāt, uz kāda likuma un kāda konkrēta panta pamata nosūtījāt pavēsti, kaut arī kriminālprocess nav ierosināts?

3) Uz kāda likuma un kāda panta pamata rakstāt, ka "ierašanās obligāta"? Neatkarīgi no tā, kādu personu gribat pie sevis izsaukt.

4) Uz kāda likuma un kāda panta pamata izsaucat personu "paskaidrojumu sniegšanai"? Neatkarīgi no tā, kādu personu gribat pie sevis izsaukt.

5) Kura amatpersona (vārds, uzvārds, ieņemamais amats, dienesta pakāpe) nolēma ierosināt "resorisko pārbaudi Nr. 030904"?

6) Kādas personas un uz kāda pamata ir nolēmušas, ka kampaņa "Atkrievisko Latviju" satur "naida kurināšanu" un "Latvijas uzņēmumu reputācijas graušanu"? Pārsūtiet visu informāciju, uz kuras pamata šāds lēmums (vai secinājums) ir izdarīts.

Policija nevar nesniegt atbildes uz šiem jautājumiem, jo resoriskā pārbaude nav kriminālprocess, tātad resoriskajā pārbaudē nepastāv kriminālprocesa noslēpums. Savukārt likums "Par valsts noslēpumu" neatļauj noslepenot valsts amatpersonu nelikumīgu rīcību ne ar kādu pamatojumu vai ieganstu, to nosaka šī likuma 5. panta 4. daļa.

Pagaidām atbildes vēl nav saņemtas — kad tas notiks, atbildes, protams, tiks publicētas, lai visa sabiedrība uzzinātu par notiekošo un varētu lemt, kas darāms.

An error has occured