Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā nedēļā Lato Lapsas jaunā grāmata „Hiēnu biznesa projekts” ir kļuvusi par pieprasītāko grāmatu „Valtera un Rapas” grāmatnīcu tīklā, otro vietu pieprasītāko grāmatu sarakstā ieņemot grāmatai „Hiēnu banda”.

Taču, neraugoties uz plašo pieprasījumu un grāmatu demokrātisko cenu (ne vienai, ne otrai tā nepārsniedz desmit eiro atzīmi), ir pamatotas aizdomas, ka ir cilvēku slānis, kuri abas grāmatas nespēs atļauties ne iegādāties, ne attiecīgi arī izlasīt, un tie ir simt trūcīgie indivīdi Saeimas namā, kā arī vēl virkne personu augstos amatos, kuru trūkumu tikai nedaudz ir mazinājuši grandiozie algu palielinājumi pēdējos gados.

Diemžēl tieši šie ļaudis ir tie, kuru dēļ ir bijuši iespējami abās grāmatās aprakstītie notikumi un procesi, - gan maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus un viņa brāļa, bijušā VID darbinieka Kaspara Bunkus „bizness”, gan asiņainā plēšanās ap nošautā hiēnu ģimenes locekļa atstāto „melno” mantu, gan jo īpaši „Hiēnu biznesa projektā” aprakstītā prokuratūras, policijas un organizētās noziedzības saaugšana.

Abās grāmatās aprakstītais ir bijis iespējams tāpēc, ka Saeimas nezinīši ir pieņēmuši likumus atbilstoši patieso labuma guvēju, nevis sabiedrības interesēm, tāpēc, ka KNAB, policijas un prokuratūras vadība notikušo „nav pamanījusi”, bet varbūt arī apzināti piesegusi, tāpēc, ka gar to nav likušies ne zinis ne tieslietu, ne iekšlietu ministri – bet varbūt pat to visu atbalstījuši.

Jaunajā grāmatā „Hiēnu biznesa projekts” ir, piemēram, publiskotas „killera” vēstules, kas Valsts policijas un Ģenerālprokuratūras vadībā ir vienkārši „pazudušas” un no kurām ir paniski mēģinājuši „atkratīties” pat tādi ļaudis kā koruptais un noresnējušais KNAB priekšnieks un virkne prokuratūras un policijas amatpersonu.

Tas vien parāda, cik plaši un dziļi ir izpleties korupcijas un organizētās noziedzības vēzis, kas izpaužas visdažādākajos veidos – no noziegumu organizēšanas un īstenošanas līdz piesegšanai un „nepamanīšanai”. Safabricētā apsūdzība Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ir tikai viens piemērs notiekošajam.

Ir gandrīz droši, ka arī tagad, kad abas jaunās grāmatas – „Hiēnu banda” un „Hiēnu biznesa projekts” – uz neapstrīdamu dokumentu pamata ceļ gaismā vienu šī vēža fragmentu, gan simt Saeimas deputātu, gan prokuratūras, policijas un atbildīgo ministriju vadība lielā vienprātībā taisnosies – neko nezinām, neko neesam lasījuši, nekas tāds vienkārši nav iespējams.

Kā nekā prokuratūras un policijas vadība jau uzreiz pēc „Hiēnu bandas” iznākšanas nāca klajā ar brīdinošu paziņojumu, kas bija adresēts vārdā nesauktiem „diskreditētājiem” un „nomelnotājiem”, bet Valsts policijā saistībā ar grāmatu „Hiēnu banda” ir sākts kriminālprocess, par kuru policijas pārstāvji jau oficiāli paziņojuši – tas esot sākts pret grāmatas autoru Lato Lapsu.

Bet šoreiz tas tā gluži neizdosies.

Grāmatu izdošana ir švaks bizness, tomēr abu jauno grāmatu izdevēja – SIA „Baltic Screen” ir atradusi iespēju visiem simt Saeimas trūcīgajiem nezinīšiem, kā arī tieslietu ministrei, iekšlietu ministram, KNAB priekšniekam, LR ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam un vēl virknei augstu amatpersonu nosūtīt pa vienam jaunās grāmatas „Hiēnu biznesa projekts” eksemplāram. Tāpat jaunā grāmata – lai gan tajā nav nevienas pašas kaķīšbildītes – ir nosūtīta arī valsts prezidentam.

Katrā nosūtītajā grāmatas eksemplārā kopā ar adresātu ir ierakstīts viens un tas pats novēlējums: „Šoreiz Jums nebūs iespējas paziņot, ka neko jau nezinājāt un nenojautāt!” Vai šis novēlējums palīdzēs, - kas nu to lai zina.

Ja nu gadījumā ir kāds, kurš vēlas finansiāli atbalstīt šo pasākumu, SIA „Baltic Screen” konts „SEB bankā” ir LV95UNLA0055003961421, norāde – „ziedojums Saeimas nezinīšu izglītošanai”.

An error has occured