Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2017. gadā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku kļuva Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) darbinieks Jēkabs Straume, un sabiedrībai bija lielas cerības, ka pēc KNAB iekšējām razborkām beidzot Latvijā sāksies īsta cīņa pret korupciju. Kad Straume tika apstiprināts par KNAB vadītāju, iespēju robežās tika paķidāta viņa pagātne, jo visi iepriekšējie KNAB vadītāji pirms apstiprināšanas KNAB līdera amatā tika vesti atrādīties pie Aivaram Lembergam, kurš tad arī deva savu verdiktu. 

Straume ir beidzis Policijas akadēmiju un ir viens no tiem, kas arī pieder pie tā saucamā “slavenā” 1999. gada izlaiduma. Pareizāk gan būtu teikt, pie bēdīgi slavenā, jo nekas labs Latvijas valstij no šiem miličiem nav sanācis. Paanalizējot Straumes kunga kursa biedrus un arī dažus nekrietneļus, kas mācījās kādu kursu augstāk vai zemāk, varētu pat teikt, ka tieši tajos gados notika to tiesībsargājošo institūciju darbinieku audzināšana, kuriem tika tas gods apkalpot ZZS un tagad arī „Apvienotā saraksta” (AS) intereses.

Lūk, daži piemēri. Straumes kursa biedrs Artis Stucka. Stucka ir ļoti tuvs draugs Lembergam, tāpēc nav ko brīnīties, ka savā laikā viņš no Satiksmes ministrijas tika virzīts darbam Ventspils ostā. Lembergs vēlāk pat publiski dziedāja slavas dziesmas Stuckam par to, cik viņš ir labs un zinošs Satiksmes ministrijas (ZZS) pārstāvis ostā.

Tad ir vēl tāds Straumes kursa biedrs Māris Grudulis. Grudulis šaurās aprindās arī ir pazīstams kā Lemberga uzticamības persona, kura pēc vajadzības tiek ielikta svarīgos posteņos. Turklāt Grudulis ir bijis dažādu bēdīgi slavenu likumprojektu patiesais autors, arī darbojies kā partijas ZZS konsultants un dažādu ZZS ministru padomnieks un galu galā arī kā mūžam jaunā komjaunieša un par AS krīzes menedžeri kļuvušā Kučinska padomnieks, kad Kučinskis bija premjers un uzskatīja sevi par Lemberga un Brigmaņa padoto. Un, starp citu, tagad Grudulis oficiāli ir Lemberga advokāts. Ne velti Lembergs Gruduli bija piekabinājis Kučinskim, premjers taču bija jāpieskata!

Šo Miliču akadēmijas ZZS izlaidumu pārstāv arī bēdīgi slavenais advokāts Jānis Dzanuškāns, kurš apkalpo „Saskaņas” un ZZS politiķus un citus politiskos ielikteņus. Dzanuškāns ir piedalījies ļoti daudzās ZZS, „Saskaņas” un Tautas partijas shēmās.

Ar to šis saraksts vēl nebeidzas, jo vēl viens ZZS advokāts – Armands Šūmanis, kurš pārstāvēja Lembergu tā sauktajā “Grīnberga lietā” un citu korumpētu amatpersonu intereses, arī var lepoties ar to, ka pieder šim ZZS izlaidumam. Un šādi mēs varētu turpināt par veselu strīpu citu Policijas akadēmijas (ZZS Miliču akadēmijas) beidzēju.

Bet, atgriežoties pie Jēkaba Straumes personības, patieso motivāciju un spējām. Vai jūs spējat atcerēties, ko tieši ir izdarījis KNAB viņa darbības laikā? Precīzi, tieši neko – visus šos gadus ir notikusi izcila korupcijas apkarošanas simulācija. Iespējams, ka tāda bija arī Jēkaba Straumes misija, proti, radīt iespaidu, ka darbs notiek, jo realitātē nekas nedrīkst notikt.

Sīkums, bet fakts – ZZS bija ļoti apmierināti ar Straumes kandidatūru gan 2017. gadā, kad viņš tika izvirzīts šim amatam, gan arī pērn, kad tika vēlreiz ievēlēts uz otro termiņu. Izskatās, ka arī Jēkabs Straume ir saņēmis Aivara Lemberga svētību. Atliek vien noskaidrot, vai viņš to ieguva, tiekoties ar Lembergu personīgi, vai neklātienē ar ZZS gādību (atgādinu – divas reizes pēc kārtas ZZS atdeva par viņu visas savas balsis!).

Var redzēt, ka Straumes kungs ir mācījies no savu priekšgājēju (Vilnīša, Streļčenoka un Loskutova) izdarītajām kļūdām. Ziniet, bez Lemberga ziņas Latvijā drīz vairs vispār nekas nenotiks, ja reiz interesanti cilvēki no pīļtēviņa saimniecības (es runāju par Tavaru un Šmitu) pie viņa dodas tik vien, lai uzzinātu viedokli par karu Ukrainā un nevis lai izlūgtos kādu augstu amatu, vai ne Šmitiņ?

Viens ir skaidrs, šeit ir viela pārdomām par to, cik no Straumes kunga kursa biedriem, kuri ieņem ļoti augstus un atbildīgus amatus dažādās tiesībsargājošajās un valsts drošības institūcijās, garantē vecās koruptīvās ZZS sistēmas drošību. Iespējams, šeit slēpjas atbilde uz jautājumu, kāpēc mums daudz kas valstī nenotiek tā, kā vajadzētu – lielie korumpanti netiek noķerti, lielie spiegi netiek noķerti, kontrabanda plaukst un zeļ, iepirkumi tiek sarunāti, un politiskais rekets sit augstu vilni.

Runājot par sarunātajiem iepirkumiem un valsts pasūtījumiem, jāatgādina, ka arī bēdīgi slavenā NBS “220” miljonu (ne)vērtā pārtikas skandāla ietvaros pats Pabriks vairākkārtīgi apstiprināja, ka KNAB nav cēlis nekādus iebildumus par šo “afēru”! Tad kurš te tagad melo – Pabriks vai Straume?

Nabadzīte Mūrniecīte tagad ir sasaukusi speciālu izmeklēšanas komisiju un ko tik vēl ne, bet tad paskaidrojiet man, kāda pabērna loma ir atvēlēta Valsts kontrolei, Iepirkumu uzraudzības birojam, KNAB, Prokuratūrai, VDD, MIDD, IDB, FKTK, FID, SAB, Avārijas dienestam galu galā? Protams, es mazliet ironizēju, un tas ir ne tikai retorisks, bet arī diezgan stulbs jautājums! Ja reiz Pabriks runā par KNAB dalību šajā NBS iepirkuma afērā, kāpēc joprojām sabiedrība nav ne dzirdējusi, ne redzējusi Jēkabu Straumi skaidrojam situāciju?

Pilsētā runā, ka ZZS shēmotājs Edgars Tavars, kurš tagad iesēdināts „Apvienotā saraksta” politbiznesa projekta menedžēšanā, ir viens no kontaktpersonām saziņā ar šīm augstajām izmeklēšanas iestāžu amatpersonām. Konsultācijas notiek par dažādiem jautājumiem – par informācijas nopludināšanu, dažādu iepirkumu ietekmēšanu, dažādu izmeklēšanas darbību “saskaņošanu” utml. Starp citu, vēl viens ZZS Milicijas akadēmijas izlaiduma absolvents ir Juris Juriss, viņš esot sasapņojies par ģenerālprokurora amatu, bet, lai šo amatu dabūtu, viņam gan esot vēl “jāatstrādā” un jāpaveic šādi tādi “mājas darbi”.

Un nevajag man te tagad stāstīt par to, kā prokurors Juris Juriss visu šo laiku ir centies notiesāt Lembergu, jo tas viss ir viens liels teātris, lai apmuļķotu jau tā apmuļķoto Latvijas sabiedrību. Nu pasēdēja Lembergs kādu brīdi aiz restēm, bet galīgā tiesas sprieduma vēl nav un visticamāk nebūs. Sanāk, ka Lembergs atsēdēja avansā?

Lemberga lieta ir tikusi novilkta nenormālā garumā apzināti, jo beigās vairs neko nevarēs ne pierādīt, ne noskaidrot, bet Lembergs, visticamāk, saņems vēl kompensāciju no tās pašas apmuļķotās latviešu tautas.

Un nevajag te atkal stāstīt, ka Lembergs ne tikai pasēdēja, bet viņam nācās arī šķirties no virknes īpašumu un mantas, - tā ir tikai pavisam maza daļa no tā, ko Lembergu klans pa šiem gadiem ir spējis saraust, un vēl jau nav teikts, ka par Lemberga lietas nenormāli garo izskatīšanu nenāksies to visu vēl atdot viņam atpakaļ.

Kā mēs zinām, tad ik pa laikam ietekmīgās izmeklēšanas iestādēs notiek kadru maiņas un rokādes, līdz ar to vēl dažs labs no Straumes kunga kursa biedriem, kuri ir absolvējuši ZZS Milicijas akadēmiju, tiek izskatīti kā piemērotas kandidatūras. 

Un vēlreiz - par Jēkabu Straumi kā KNAB priekšnieku nobalsoja šie korupcijas skandālos iesaistītie un korupciju atbalstošie 13. Saeimas deputātu izstrādājumi: nelegālo pārvadātāju un cigarešu kontrabandistu lobists Valērijs Agešins, bēdīgi slavenās VIDistes Jaunzemes piesedzējs Arvils Ašeradens, FSB sportistu un agresorvalsts Krievijas biznesmeņu interešu lobētājs Uldis Augulis, AS krīzes lokomotīve un NBS iepirkumu “speciālists” Raimonds Bergmanis, „Rietumu bankas” parādnieks un „Latvijas Krājbankas” noracējs – (ne)smukais Mārtiņš Bondars, dakters no Ventspils, kurš nekad nav ņēmis ne šokolādi ne puķu pušķi, bet tikai kukuļus – Gundars Daudze, ļimončiks Jānis Dūklavs, pat mūžīgā opozīcija pret sistēmu Aldis Gobzems, smagos noziegumos un korupcijā apsūdzētā un gandrīz notiesātā Lemberga mūžīgais aizstāvis Armands Krauze, jaunizceptais iekšlietu krīzes menedžeris, pati pelēcība – Māris Kučinskis, autostāvvietas caurlaides andelētājs par blatu Juris Pūce, pulksteņu kontrabandiste Karina Sprūde, krabju lietas afērists Didzis Šmits, smagos noziegumos un korupcijā apsūdzētā Lemberga un zemkopības krīzes menedžera Šmita savedējs Edgars Tavars, nanoūdens speciālists Jānis Urbanovičs, vienkārši korumpants Atis Zakatistovs, kadiroviešu interešu lobētāji Raivis Dzintars un Rihards Kols, kā arī citi.

An error has occured