Menu
Pilnā versija

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pietiek lasītājs · 10.11.2021. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam ir ļoti labs apliecinājums.

Sāksim ar kampaņas teksta tulkošanu krievu valodā. Šeit sašutušo inteliģenci mulsināja vārda "язык" lietojums, kuram krievu valodā ir divas nozīmes - valoda un mēle.

Pats par sevi saprotams, ka pirmais, ko sašutusī inteliģence iedomājās, aplūkojot vārdu "mēle", bija vulgāras asociācijas ar šo vārdu. Šo uzvedību var salīdzināt ar ieslodzītajiem cietumā, kad viņu priekšā tiek izrunāts vārds “gailis”, kuram ir dubultnozīme tikai un vienīgi, ja tu dzīvo pēc “poņatijam”.

Turpmāk, veidojot dizainu, Latvijas māksliniekiem noteikti jāņem vērā, ar kādu auditoriju viņi strādā, un jāpārbauda katra vārda nozīme pieaugušo izklaides portālos un kriminālvārdnīcās.

Tālāk sašutušajai inteliģencei nepatika ornamenta krāsas, kas, pēc viņu pārliecības, nav nekas cits kā Georga lente, jo ornamentā izmantotas oranžas un melnas krāsas, kā arī paralēlas līnijas.

Tā kā sašutušajai inteliģencei parasti nav laika tādiem sīkumiem kā kompozīcijas detaļu analīze, viņiem diemžēl neizdevās ieraudzīt, ka bildē papildus oranžajam un melnajam ir arī tumši zaļš fons.

Tiesa, pat ja viņi būtu ieraudzījusi attēlā redzamo tumši zaļo krāsu, visticamāk, 12. gadsimta sēļu sievietes tērpa krāsu gammu tajā neatpazītu, jo šādus tērpus ieraudzīt “onlyfans” aplikācijā, ko, kā izrādījās, izmanto daudzi sašutušas inteliģences pārstāvji, ir neiespējami.

Ņemot vērā notikumus ar šo kampaņu, man ir mazliet bail domāt par tiem cilvēkiem, kuri glabā sēļu kultūras tradīcijas, jo nemaz nav izslēgts, ka par šiem tērpiem viņi pavisam drīz var tikt pasludināti par tautas ienaidniekiem, tanku bučotājiem un kolaborantiem. Un tos sēļu kultūras glabātājus, kuri uzdrošinās valkāt sēļu spirāles uz galvas, kas patiesībā ir viena liela Georga lente, iespējams, drīz sāks vispār šaut tieši uz ielas bez tiesas un izmeklēšanas.

Interesanti, ka, ja mēs tautas ienaidnieku sarakstam sākām pievienot krāsas, tad tas mums novedīs uz ļoti slidena ceļa. Piemēram, šajā sarakstā pilnīgi noteikti tiks iekļauts dzintars, īpaši tas, kurā sasaluši tumšas nokrāsas graudi. Teikt, ka dzintara dienu, kas tiek atzīmēta 4. septembrī, latviešiem uzspieda krievu spiegi, manuprāt, nav vērts, jo tas pats par sevi ir saprotams.

Tas viss arī latviešu māksliniekiem ir skaidri jāpatur prātā nākamreiz, kad viņi savā mākslā vēlas izmantot dzintara nokrāsas.

Vēl interesantāks ir tas ka, ja, „Google” attēlu meklēšanā ievada frāzi “Lāčplēša diena”, kuras priekšvakarā, starp citu, tika izveidota Rīgas domes apsveikuma kampaņa, tad uz ekrāna parādīsies daudz oranži melnu bilžu. Uz to skatoties, atliek tikai cerēt, ka Lāčplesis nebija komunists.

Arī ļoti dīvaina situācija izveidojās ar tiem sašutušās inteliģences pārstāvjiem, kuri nesen mēģināja aizstāvēt Brektes kunga sienas meistardarbu. Tad viņi kailajās krūtīs uz bērnu izglītības iestādes sienas nemaz nemanīja vulgaritātes piegaršu. Bet, tiklīdz apsveikuma kampaņas grafiskais dizainers paņēma rokās oranžu zīmuli, sašutusī inteliģence viņu nekavējoties apzīmēja par Kremļa aģentu. Kas ir iemesls šādai ļoti selektīvai pieejai, sašutusī inteliģence diemžēl neprecizē.

Visas šīs panikas rezultātā arī kļuva skaidrs, ka daļa no sašutušās inteliģences pārstāvjiem patiesībā nemaz nav nekādi intelektuāļi, bet gan parastie gopņiki ar rasisma un šovinisma pazīmēm.

Piemēram, visā valstī pazīstamais advokāts Arturs Zvejsalnieks, tviterī stāstot par savām kampaņas asociācijām ar Georga lenti, šo lentīti nosauca par “kolorādo lenti”. To izdarīja cilvēks, kurš ļoti labi zina, ka publiski pausta naida runa ir kriminālsodāma rīcība.

Ja advokāts Zvejsalnieks atļaujas izteikt šādus principā prettiesiskus paziņojumus publiski, tad var tikai minēt, kādas vēl prettiesiskas darbības viņš ir gatavs veikt aiz sava advokātu biroja jau slēgtajām durvīm.

Kopumā visa šī panika kārtējo reizi parādīja, kas īsti ir mūsu valsts inteliģence un cik labi ta pārzina savas dzimtenes kultūru.

An error has occured