Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā izpratnē ir daudzveidīga un ilgtspējīga tautsaimniecība, demokrātiska un tiesiska valsts ar augstākajiem cilvēktiesību standartiem. Prezidentam nav izpildvaras funkcijas, bet ir tiesības un dažreiz pat pienākums iesniegt likumprojektus Saeimā, organizēt politiķu, sabiedrības un ekspertu diskusijas par labāko valsts attīstības modeli kopā ar uzņēmējiem veicināt tās eksportspēju. Taču bez izglītības un zinātnes izrāviena tas nav iespējams, tādēļ šī ir vēl viena neatliekami un kopīgi risināma lieta.

Sabiedrības plaisas mazināšana un noturības veicināšana ir iespējama, balstoties uz Satversmi, latviešu kā vienīgo valsts valodu un Latviju kā eiropeiskās un latviskās vērtībās balstītu valsti, atbalsts Ukrainai un cīņa pret Krievijas agresiju ir lakmusa tests jebkurai lojalitātei. Lai dažreiz ne viegla, bet atteikšanās no padomju okupācijas mentālā un reālā mantojuma joprojām ir augstu dienas kārtībā.

Stipra Latvija nozīmē aktīvu diplomātiju, pārstāvot valsti un iestājoties par mūsu ārējo drošību gan diplomātijā, gan publiskos pasākumos, gan presē, tostarp atbalstot Ukrainu visos iespējamos veidos. “Tur ārā” tuvāko gadu laikā nekas nemainīsies, iespējami dažādi pavērsieni pat šķietami stabilās demokrātiskās nācijās, cerības uz Krievijas demokratizāciju un pēkšņām pārmaiņām tās kursā nav nekādas.

Jāgatavojas ilgstošai nestabilitātei pasaulē un Eiropā. Latvijas iekšējās un ārējās drošības stiprināšana, finansējuma palielināšana, mūsu ārējās robežas fiziska, politiska un juridiska aizsardzība ir svarīgākie darbi tuvāko gadu laikā. Šeit valsts vadītājam ir reālas iespējas un instrumenti ietekmēt procesu. Visbeidzot, cīņa par mūsu cilvēku prātiem un sirdīm dezinformācijas un propagandas laikmetā. Mēs nedrīkstam sevi zaudēt sīkos kašķos un par nebūtisko, tas ir mūsu naidnieku mērķis, tieši otrādi - mums jāatrod sevī spēks, lai sasparotos un kļūtu par pārliecinātu un plaukstošu Eiropas tautu.

Viens nevar izdarīt daudz, bet kopā gan. Viena runa, likums vai rīkojums nebūs gana, bet rūpīgs darbs, soli pa solim un neatlaidīgi var dot rezultātu. Tāpēc izšķīros kandidēt uz valsts prezidenta amatu.

An error has occured