Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Politisko partiju apvienībai Attīstībai/Par aizvien ir grūtības  izšķirties, kuru personu virzīt vakantajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam pēc Jura Pūces demisijas. Kā galvenie kandidāti tiek izskatīti trīs partiju apvienības pārstāvji – apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Artūrs Plešs vai Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps. Favorīts esot A.Plešs, kuru nedēļas nogalē pēc budžeta pieņemšanas apvienība arī piedāvājusi koalīcijas partneriem kā reālāko ministra kandidātu.

Jauno ministra kandidātu partiju apvienība solīja nosaukt pēc valsts budžeta apstiprināšanas, kas notika aizvadītajā trešdienā. Oficiāla Attīstībai/Par paziņojuma par A.Plešu kā ministra kandidātu gan nav bijis, jo esot nolemts vispirms saprast, vai viņam būtu koalīcijas atbalsts, pirms viņu nominēt amatam.

Otrs ministra amata kandidāts esot D.Pavļuts. Tomēr apvienībā un arī koalīcijas partneros esot šaubas, vai D.Pavluts varētu tikt galā ar ministriju. Trešais kandidāts - Rīgas domes deputāts V.Zeps esot tikai kandidāts, uz kura fona izcelt A.Plešu. V. Zepa atkarība no J. Pūces un Edgara Jaunupa partijas Latvijas attīstībai esot tik cieša, ka apvienības partneri no kustības Par neesot gatavi V.Zepu atbalstīt.

Grūtības izšķirties par J.Pūces amata turpinātāju radījis fakts, ka aizvien nav izdevies atrast līderi no reģioniem, kurš uzņemtos ministra amatu. A.Plešs kā ministra amata kandidāts tika izvirzīts jau neilgi pēc J.Pūces demisijas. Toreiz šaubas partijā un sabiedrībā radīja viņa vecums, puiciskums un pieredzes trūkums.

An error has occured