Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Katram savi trūkumi. Viens no maniem ir skatīties TV, lai gan labi saprotu, ka “makaronus” tur sakarina vairāk nekā kādā lielā makaronu fabrikā. Un tomēr ir ieradums pie rīta kafijas paskatīties to patiesības interpretāciju, ko mums cenšas “pārdot” sabiedriskie mediji.

Nu, lūk, un šorīt uz TV 3 bija uzaicināts atstādinātais Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis (starp citu mans bijušais students, kuram pirms kādiem 20 gadiem vadīju diplomdarbu). Lai gan visu līdz galam nenoklausījos, jo bija uz vilcienu jāskrien, man izkristalizējas divi blakus vērtējumi par to Kariņa lidojumu sāgu.

1) Ierēdņi runā tādā dīvainā valodā, ka saprast viņus var ar lielām grūtībām un piepūli. Gadiem trenējušies muldēt tā, lai varētu vēlāk izkruķīties, viņi, pat sevi aizstāvot, visu samudžina tā, ka klausītājs var tikai apjaust, ko īsti ir domājis ierēdnis. Nu, piemēram, uz tiešu žurnālista jautajumu, vai Valsts kanceleja, pēdējos mēnešus saskaņodama Valsts kontroles atzinumu, nojauta, ka tas būs tik slikts, Citskovskis atbild ko tādu, kas nav iztulkojams.

Īsumā rezumējot un pārtulkojot viņa teikto saprotamā latvju mēlē, varu teikt, ka Valsts kancelejas vadītājs atzīst, ka Kariņš esot tas, kurš ir izvēlējies, ar ko lidot. Kariņš gan saka tieši pretējo, taču šobrīd ir divi pret vienu, jo bijušais biroja vadītājs Jānis Patmalnieks saka to pašu, ko Citskovskis. Puiši, izskatās, ir savstarpēji vienojušies, ka cietumā Kariņa dēļ tomēr neies.

2) Pats interesantākais šai intervijā ir Jāņa Citskovska atzīšanās, ka viņš ar nepacietību gaidot, kad KNAB šo lietu pārņems. Un!? Kāpēc šādas gaidas?

Un tad man “salikās kopā”. Savas aizdomas nerakstīšu. Šeit vien pievienošu kādu bildīti, kuru, šķiet, pagājušogad aizlienēju no minētas institūcijas facebook konta. Lai ko Jūs arī nesaprastu no foto, varu tikai noslēgt savas pārdomas ar Ģenerālprokurora Jāņa Stukāna vakar preses konferencē teikto: “Lai arī pats premjers protams neredz, kas viņam MK sēžu zālē aiz muguras rakstīts (Viens likums viena taisnība visiem), visi pārējie taču to redz...” Arī KNAB! Nu tā tam taču vajadzētu būt!?

An error has occured