Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas meži” šī gada janvārī uz Ukrainu nosūtīja 12 “Lada 4x4” automašīnas. Šajā svinīgajā sarkanās lentītes griešanas pasākumā laimīgs piedalījās kapitālsabiedrību uzraugošās komitejas vadītājs Viesturs Zeps. Tikai skandalozā “Rīgas mežu” vadītāja Anita Skudra aizmirsa domniekam pateikt, ka Ņivām vēl nav īsti beidzies vai tikko beidzies garantijas termiņš, bet dāsnais sūtījums uz Ukrainu nav nekas cits kā pirms laika to vietā iegādātā apjomīgā automašīnu iepirkuma par 720 tūkstošiem eiro piesegšana.

Nav jau žēl, ka Ukrainas frontei tiek sūtītas mazlietotas automašīnas, bet vai tā tomēr nav pašvaldības mantas branga izšķērdēšana un kāpēc to vietā bija jāiegādājas jaunas?! Vai, ja “Rīgas mežiem” nav, kur naudu likt, kāpēc nevarēja Ukrainai noziedot jaunā iepirkuma apjomā naudas līdzekļus?

Un te ir jautājums vietā, ar ko tieši nodarbojas ievēlētie domnieki domē – vai Viesturam Zepam gandrīz miljons šur vai tur rīdzinieku nodokļu naudas ir normāla prakse? Iespējams, šis niķis vēl aizķēries no lepnā amata Rīgas Brīvostā, kur citus ciparus kā ar sešām nullēm neviens nemācēja skaitīt.

Mēra Viļņa Ķirša gadījums ir skaidrs – Anita Skudra jau kā pātarus visiem nelabvēļiem skaita, ka agrāk viņas “jumts” bija ģimenes draugs Staķis, bet tagad partijas biedrs Ķirsis (Anita Skudra bija “Jaunās Vienotības” deputāta kandidāte Tukuma novada vēlēšanās un ilggadēja tās biedrene) .

Šogad būs vēl viens auto norakstīšanas pasākums

Turklāt ar pareģa gaišredzību varam droši apgalvot, ka līdz domnieku vēlēšanām šogad būs vēl viens sūtījums Ukrainas frontei, jo aizsūtīja mazāk par pusi.

Kopš jauno auto iepirkuma pērn pavasarī visas mazlietotās „Ņivas” stāv kokzāģētavas “Norupe” teritorijā, tostarp tās, kas vēl netika aizsūtītas uz fronti – noslēptas no svešām acīm un jau ilgstoši neizmantotas.

Domājams, ka Anitai Skudrai radās ģeniāls plāns, kā no tām tikt vaļā, nečakarējoties ar pārdošanas izsolēm. Ukraina ir perfekts attaisnojums, kā tās norakstīt un vēl uztaisīt domniekiem labu publicitāti, tādā veidā stiprinot sevi amatā.

Tikai jautājums, kāpēc visas „Ņivas” nevarēja vienlaicīgi aizsūtīt? Visticamāk Anitas Skudras partijas biedram Vilnim Ķirsim tas šķita pievilcīgāk – kaut ko pataupīt tuvāk vēlēšanām un uztaisīt vēl vienu mediju pasākumu uz Ukrainas asiņainā kara fona. Ciniski.

Vēlamies uzsvērt, ka neviens cits uzņēmums un kapitālsabiedrība tik neētiski nerīkojas – piemēram, „Rīgas Satiksme” sūta divdesmit gadus vecus autobusus. Arī “Valsts meži” un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests rīkojas atbilstoši labajai praksei, nesaskatot Ukrainas nelaimi un kara šausmas kā veidu, kā piekopt izšķērdīgu pārvaldības modeli. Pat Latvijas bruņotie spēki rīkojas ļoti atbildīgi.

Pērn mazlietotās „Ņivas” nomaina 29 jaunu auto iepirkums

“Rīgas meži” agrākos OCTA iepirkumos var redzēt, ka tai uzskaitē ir 30 Ņivas jeb “Lada 4x4”. 14 reģistrētas 2019.gadā, 14 – 2018.gadā un 2 – 2017.gadā. Tātad jaunākajām pērn uz jaunā auto iepirkuma brīža pat nebija 4 gadi kopš reģistrācijas, vecākajām – 6 gadi.

Vai patiešām 2023.gada sākumā „Ņivas” bija tik novecojušas un fiziski nokalpojušas, ka bija jāveic jaunu auto iepirkums, kurā abās lotēs uzvarēja dārgākie piedāvājumi? Uzvarēja SIA “Andre Motors” ar 499 860 eiro par 18 auto iegādi, bet SIA “Mūsa Motors Rīga” par 224 356 eiro par 11 auto. Tātad kopā pērn tika iegādāti auto par vairāk nekā 720 tūkstošiem eiro, kas ir liels iepirkums.

Runā, ka šis jaunais iepirkums ir tieši valdes priekšsēdētājas Anitas Skudras iniciatīva, jo viņai esot kauns, kāpēc agrākais vadītājs iegādājies tādas pavisam ne prestižas un lētas automašīnas. Tāpēc, izdabājot kaprīzēm, visa valde un padome nolēma veikt jaunu iepirkumu.

Paskatoties kopumā šīs kapitālsabiedrības iepirkumus, nav jautājums, jo izšķērdība kopš 2021.gada šai kapitālsabiedrībai nav sveša. Bet kamēr Rīgas domi vadīs viņas kaimiņa brālis no „Progresīvajiem” vai partijas “Jaunās Vienotības” biedrs, tikmēr viņa var justies droša par savu krēslu, jo neviens cits no domes to neiedrošināsies šūpot. Tātad izšķērdība turpināsies vismaz līdz nākamā gada vasarai, un atbildīgās komitejas vadītājam Viesturam Zepam varētu kaut desmit trauksmes ziņojumus rakstīt, viņš aizbildināsies, ka viņa brilles ir aizsvīdušas un stikli pa biezu, un neko nespēj saskatīt.

Jāmin, ka visas „Ņivas” kopš jauno auto piegādes tika turētas “Norupes kokzāģētavā” Tīnūžu pagastā un ar tām netika braukts, bet tika maksāta OCTA. Un arī tagad vēl atlikušās tur stāv apputējušas. To, ka ar tām jau sen netiek braukts, ja gribētu, varētu arī pārliecināties attiecīgās domes struktūrvienības un valsts iestādes, pārbaudot automašīnas GPS ierīces un vadības sistēmas. Un skaidrs, ka tās ir muļķības par to nolietojumu un rezervju daļu nepieejamību, - būtu, ko skarbi teikt, arī dīleriem.

Turklāt interesants misēklis Anitai Skudrai sanāca TV24, kur viņa lepni tiešajā ēterā stāstīja, kā tikusi vaļā no nekam nederīgajām „Ņivām”, bet cits diskusijas dalībnieks Horens Stalbe sāka stāstīt, kā Kanādā „Ņivas” vēl joprojām izmanto komunālajā tehnikā, tīrot pilsētas mazākas nozīmes ielas un parkus. Ņemot vērā, kā Rīgai šogad nevedās ar ielu un parku tīrīšanu, 30 „Ņivas” būtu labs atslogs Rīgas mēram Ķirsim un Mājokļu un vides komitejas vadītājam Zepam.

Interesants veids, kā Anita Skudra tika pie amata

Atkāpei jāmin, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas meži” vadītāja Anita Skudra ilgi nevarēja atrast vadītājas amatu pēc darba zaudēšanas AS “Rīgas Dzirnavnieks” un tikai, pateicoties viņas kaimiņa Tukumā brālim un tā brīža Rīgas mēram Mārtiņam Staķim, viņa pat bez konkursa tika par “Rīgas mežu” valdes locekli un pēc tam ar jau pareizo iekārtošanas kārtību iecelta par valdes priekšsēdētāju (to visu Skudra pati stāsta un pat lepojas intervijā žurnālam “OK” 2021.gadā – zinātāji stāsta, ka pat intervija tika pirkta pēc viņas iegribas).

Tagad jaunais amats rokās un papīri tīri. Šobrīd viņas grēkus piedod, piesedz un attaisno partijas biedrs un Rīgas mērs Vilnis Ķirsis. Ir skaidrs, ka bez savas partijas un ģimenes draugu atbalsta Anita Skudra netiktu pie amata ar 88 tūkstošu eiro atalgojumu gadā, jo kaut kā biznesa vidē viņa vairs nekotējās.

Vēl nobeigumā – ja Rīgas dome patiešām no sirds gribēja palīdzēt Ukrainai un ja jau “Rīgas mežiem” ir naudas tik daudz kā nekad, tad Rīgas mērs (kas iepirkuma brīdī bija Staķis, bet auto norakstīšanas brīdī Ķirsis) varēja uzlikt par pienākumu kapitālsabiedrībai izmantot „Ņivas”, bet jaunā iepirkuma apmērā noziedot ziedojumu Ukrainas aizstāvjiem. Tas būtu bijis cēls no Rīgas puses žests. Jāsaka, ka vēl līdzīgu izšķērdību var “Rīgas meži” padome un Rīgas pašvaldības domnieki novērst, apturot dārgu elektroautomobiļu iegādi kapitālsabiedrības vadībai, kas notiek šobrīd, bet par to jau būs jauns stāsts.

Jauno automašīnu iepirkums 2023.gadā - https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/96288

OCTA iepirkums 2022.gadā, kur pie tehniskās specifikācijas var redzēt visus transportlīdzekļus uz to brīdi (Ladas, kā arī vēl vecākus auto) - https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/88445

* Valsts kontroles vadītājam Edgaram Korčaginam

Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājam Viesturam Zepam

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītājam Eināram Cilinskim

KNAB vadītājam Jēkabam Straumem

“Rīgas mežu” padomei – Tomam Auškāpam, Aigaram Ģērmanim, Viktoram Troicinam

An error has occured