Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ziņa par 2020. gada Eiropas cilvēka Latvijā nosaukuma ieguvēju Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu ir kvalificējama kā klasiska viltus ziņa (Fake news).

Tā dēvētā “sabiedriskā balsojuma” organizētājs Eiropas kustības Latvijā priekšnieks Andris Gobiņš atteicies paskaidrot, kā tieši tika organizēts šis balsojums un kāds bijis balsotāju skaits, tā pilnībā ignorējot divus būtiskus principus - caurspīdīguma un faktu drošticamības principus. Tas ir klajā pretrunā ar demokrātiskas, atklātas sabiedrības pamata principiem.

Līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka stāsts par "2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā Sanitu Osipovu” ir klasiska viltus ziņa, ko nekritiski izplatījuši vairāki mediji, tai skaitā sabiedriskais medijs LSM.lv.

Lūdzu to neuztvert kā vēršanos pret viņu vai Gobiņu personīgi. Šādiem paziņojumiem par “sabiedriskiem balsojumiem” ir jābūt balstītiem skaidros, drošticamos, pārbaudītos faktos. Ja netiek nodrošināts jebkurā sabiedrībā tik svarīgais caurspīdīguma princips, tad šī ziņa vērtējama kā propagandas manipulācija un viltus ziņa kāda grupējuma politisko interešu dēļ.

* MeriDemokrātu brīvdomātāju kopas vadītājs

An error has occured