Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Miljonārs Andris Ramoliņš un uzņēmums Stiga RM, kas slavens ne tikai ar trīs sešinieku simboliku auto numurzīmēs, bet arī atkārtotiem darbinieku tiesību pārkāpumiem, pārreģistrējis juridisko adresi uz Kuldīgas novadu, “uzmetot” dzimto Tukumu.

Sekojot līdzi publikācijām par SIA Stiga RM un šīs firmas īpašnieku Andri Ramoliņu, jāpiezīmē, ka jau pavasarī šī kompānija izpelnījās kritiku no Tukuma puses iedzīvotājiem, jo tā aizreģistrējusi juridisko adresi no Tukuma novada uz Kuldīgu.

2014. gadā Stiga RM pārņēma maksātnespējīgu saplākšņa ražotni Kuldīgā, ko vēlāk modernizēja, piesaistot Eiropas fondu līdzekļus vismaz piecu gadu garumā. Kuldīgas novada dome palīdzēja šai privātfirmai labiekārtot ražotnes teritoriju, pievelkot komunikācijas, sakārtojot piebraukšanu, kā arī nododot zemi notekūdeņu attīrīšanas ietaišu izbūvei, — ir aizdomas, ka tas noticis par nodokļu maksātāju naudu.

Iepriekš maksātnespējīgais SIA Kurzemes finieris savos labajos laikos spēja nodarbināt līdz 130 cilvēkiem, savukārt 2014. gadā vairs tikai nepilnus 20. Tādēļ darba vietu atjaunošanā jebkura atbildīga novada pašvaldība vienmēr iesaistās ar atbalstu uzņēmējdarbībai, sevišķi tāpēc, ka šeit Kuldīgas novadā ienāca it kā spēcīgs vietējais investors, kam pa spēkam pārņemt bankrotējušu ražotni un atkal to nostādīt uz kājām.

Diemžēl ir redzams, ka šī rīcība ir novedusi pie regulāriem Valsts darba inspekcijas rīkojumiem, ar kuriem Stiga RM uzlikts pienākums novērst atkārtotus darbinieku tiesību pārkāpumu gadījumus. 

Vēl viens būtisks apsvērums, kādēļ uzņēmums savu juridisko adresi pārreģistrējis uz Kuldīgas novadu, varētu būt meklējams Tukuma domes iepriekšējās, tagad atlaistās vadības nespējā komunicēt par baseina projekta attīstīšanu Tukumā un citiem birokrātiskiem jautājumiem. Iepriekš parakstītais nodomu protokols zaudējis spēku, jo ir iztecējuši līgumiskie termiņi.

Tukuma domes darbinieki pieļauj — ar Stiga RM saistīts viesnīcas projekts Tukumā bija iestrēdzis tamdēļ, ka firma lielākos spēkus un resursus pēdējos gados veltījusi tieši Kuldīgas saplākšņa ražotnei un darbības ar Tukuma projektiem iesaldēja.

Vienubrīd izskanēja versija, ka Stiga RM esot pārcēlusies uz Kuldīgu it kā tāpēc, lai “sodītu” Tukuma novada iedzīvotājus par to, ka viņi savākuši 10 tūkstošus parakstu pret ekonomiskā ziņā apšaubāmu megaprojektu būvēt Pienavā gigantiskus vēja ģeneratorus, taču no LETAs arhīva redzams — Stiga RM sākusi investēšanu Kuldīgā vēl ilgi pirms tam, kad šāds vēja ģeneratoru projekts ticis izstrādāts. Līdz ar to neapstiprinās izteikumi, ka Stiga RM un vēja ģeneratoru jautājums kaut kādā veidā būtu saistīti.

Līdz ar pārcelšanos uz Kuldīgu izskanējušas aizdomas, ka Stiga RM lēmuma rezultātā samazinās iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļa, kas nonāk Tukuma pašvaldībai, taču senākās publikācijās A. Ramoliņš saka — Stiga RM nolēmusi paralēli līdzšinējai pamatdarbībai (mežizstrādei un kokmateriālu izvešanas pakalpojumu sniegšanai) divtik lielu darbības apjomu plāno uzaudzēt izvestās koksnes pārstrādē. Diemžēl ziņas par regulāriem skandāliem ar darbinieku “čakarēšanu” norāda uz iespēju, ka tas notiek lielākoties uz darbinieku rēķina.

Vairāk par tēmu: https://www.tukumabalss.lv/index.php?zoomzina=1178

(Jāpiebilst, ka pēc saitē lasāmā raksta publicēšanas reģionālais portāls saņēma telefoniskus draudus par “sūdzēšanu tiesā”, turklāt zvanītāja stādījās priekšā tieši kā SIA Stiga RM darbiniece, kas zvanot īpašnieka uzdevumā.)

Iepriekš:

https://www.pietiek.com/raksti/kadi_parkapumi_konstateti_miljonara_ramolina_uznemuma_stiga_rm_pilna_valsts_darba_inspekcijas_informacija

An error has occured