Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.

Publikācijā “Ko darīt ar Gloriju?" A. Kiršeins norāda: „Grevcovas izteikumi ir nepieauguša cilvēka šļupsti, salīdzinājumā ar to, ko pat ārpus Latvijas robežām stāsta mūsu profesori. [..] Sākumā jātiek galā ar Austeru, Hanovu, Kaprānu... [..] Ja viņus izlidinātu no augstskolām, būtu daudz lielāks labums." Šo izteikumu kopums nepārprotami skar ne tikai konstitucionāli garantētās tiesības uz vārda brīvību, bet arī manu kā zinātnieka nodarbinātību.

Ņemot vērā. ka pēc 2021. gada Augstskolu likuma reformas vadības funkcija jeb padome augstskolā ir nevis augstskola personāla vēlēta, bet izpildvaras iecelta, tātad pastarpināti ir atkarīga no tautas priekšstāvju uzticības, tautas priekšstāvja publiski paustais mudinājums atbrīvoties no manis kā zinātnieka nodarbināšanas augstskolā ir uztverams kā instruktīvs uzdevums izpildvarai.

Tiesu prakse un juridiskā doktrīna paredz, ka lojalitāte valstij nozīmē lojalitāti Latvijas Republikas Satversmes tiesiskajam kodolam, ko arī esmu konsekventi ievērojis savā zinātniskajā darbībā. Savukārt Saeimas deputātu Ētikas kodeksa 8. punkts paredz, ka tautas priekšstāvis nelieto tādus izteikumus, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību. Šajā gadījumā atbrīvošana no darba būtu prettiesiska atbilstoši Darba likuma 7. pantā nostiprinātajam vienlīdzīgu tiesību principam un diskriminācijas aizliegumam, kā arī šā likuma 9. pantā paredzētajam aizliegumam radīt nelabvēlīgas sekas.

Tāpat vēlos norādīt, ka Valsts drošības dienests ir uzsācis kriminālprocesu atbilstoši Krimināllikuma 74. pantam, kas paredz sodu par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana pret tautas priekšstāvi Gloriju Grevcovu. Taču tautas priekšstāvis A. Kiršteins minētajā publikācijā bez faktoloģiska un likumiska pamata nepārprotami apgalvo, ka mana rīcība esot Latvija Republikai kaitīgāka vai sociāli deviantāka nekā Grevcovas rīcība.

Kā reiz trāpīgi norādījis Dr. honoris causa Kārlis Ulmanis, "kas ir, tas ir, kas nav, tas nav"!

Lūdzu izvērtēt A. Kirštcina publiskos izteikumu ētiskumu. Tāpat lūdzu savu iespēju robežās noskaidrot, kad tieši A. Kiršteins ir plānojis panākt manu atbrīvošana no vadošā pētnieka amata Latvijas Universitātē, lūdzot atzinumu Augstākās izglītības padomei.

An error has occured