Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com.

Kārtējais sliktais gadījums, kurš pārsteidzošā kārtā beidzās tomēr neslikti. Neslikti tāpēc, ka naudas īpašnieks savu naudu beigu beigās tomēr atguva, taču vispirms viņam nācās ilgāk nekā divus gadus gaidīt, lai savus 2 miljonus eiro atbrīvotu no aresta. Aresta, kurš viņa naudai tika uzlikts tik vien kā uz kārtējo “aizdomu” pamata. Neviens nezina, caur kādiem un cik elles lokiem šim personāžam bija jāiziet, lai panāktu šādu rezultātu, jo visbiežāk rezultāts līdzīgās lietās ir krietni vien bēdīgāks.

Lietas būtība šāda. Ne tik tālajā 2020. gadā Finanšu izlūkošanas dienests (FID) sacer kārtējo ziņojumu par “aizdomām”, kādas tā darbinieku galvās virmo ap visai turīgiem cilvēkiem (Krievijas kredītiestādes direktoru valdes priekšsēdētājam un Krievijas finanšu brokeru sabiedrības ģenerāldirektoram) piederošām komercsabiedrībām.

Aizdomu pamatā ir tas, ka darījumu ķēdē iesaistītiem uzņēmumiem esot čaulas veidojumu pazīmes. Lieki piebilst, ka čaulas veidojumi mūsu valstī un lielākajā daļā pasaules nav aizliegti, bet likuma prasība par patiesā labuma guvēju paziņošanu valsts iestādēm un bankai ir izpildīta. 

Kas vēl ir aizdomīgs? Tas, ka grūti izsekot naudas kustībai pa dažādu valstu un dažādu banku kontiem? Bet tas taču ir loģiski – vienas  bankas ietvaros veiktiem maksājumiem izsekot ir viegli, bet, ja maksājumi tiek veikti uz dažādām bankām dažādās valstīs, tad izsekot tiem ir grūti. Tas nav aizdomīgi, bet ir pašsaprotami!

Nākamās “aizdomas” bija saistītas ar to, ka savstarpēji saistīti un vienai personai faktiski piederoši uzņēmumi veic maksājumus (aizdevumus, avansus, aizdevumu atmaksu u.c.) viens otram…

Varbūt tas tiešām kādam var šķist aizdomīgi, taču pilnīgi noteikti tas nevar šķist aizdomīgi cilvēkiem, kuri kaut ko saprot no komercijas un zina, kā faktiski realitātē darbojas savstarpēji saistītu uzņēmumu grupa. Un tas nedrīkst šķist aizdomīgi nedz FID un nedz policijas darbiniekiem, nedz tiesnešiem, kuru kompetencei ir jābūt augstākai par “cilvēku parasto”.

Šoreiz tiesneša kompetence pārsteidza – un pārsteidza patīkami. FID un policijas darbinieku (ne) kompetence diemžēl nepārsteidza, un tas ir ļoti skumji.

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

An error has occured