Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.

Pārbaudi veica divi inspektori. Abi inspektori uzrādīja sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, bet inspektorei nebija līdzi ID kartes, viņa uzrādīja dienesta apliecību, ar ko ir pietiekami, lai veiktu pārbaudi. Bet, tā kā veikala darbinieks atteicās viņu ielaist uzņēmumā bez ID kartes uzrādīšanas, tad inspektore šo atteikumu respektēja, un pārbaudi veica inspektors, kuram līdzi bija gan sertifikāts, gan ID karte. Atbilstoši operatīvajai insformācijai pārbaudē epidemioloģisko drošības prasību pārkāpumi netika konstatēti.

Valsts darba inspekcijas ieskatā šī ir emociju un sabiedrībā pastāvošās spriedzes raisīta situācija, nevis provokācijas mēģinājums. Valsts darba inspekcija pozitīvi un atzinīgi novērtē katru uzņēmumu, kas strādā zaļajā drošības režīmā.

* Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vadošā eksperte datu analīzes un statistikas jautājumos

An error has occured