Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ko es domāju par partiju reitingiem? Nepiekrītu Ērikam Stendzeniekam, ka tur kas īpaši samanipulēts.

Pirmkārt, arī kardašjanes nepārtraukti vāra kakas, bet ir populāras. Otrkārt, šajās aptaujās parasti piedalās zem 2000 cilvēku. Pilnīgi pietiek, ja partija izsūta grūpijām uzdevumu aizpildīt anketu (tādas SKDS reģistrētiem, arī man, sūta regulāri).

Nav problēma uzgriezt ciparu vismaz par pāris % punktiem. 10% no tiem 2000 taču ir tikai 200 cilvēku. Ja ir manipulācija, tad tieši šāda. Tie 200 cilvēki ir ļoti ieinteresēti krampēties pie siles, piedalīsies jebkādā aptaujā, jo jāstrādā taču nav.

Treškārt, neaizmirstam, ka aptuveni puse vēlētāju ir vīlušies „visā” un neies vēlēt un netērē laiku. Tā ir nospiedoši lielākā pilsoņu grupa, daudz lielāka par jebkuru atsevišķu partiju. Pārliecinoši uzvar visos reitingos ar saukli „ejiet $irst”.

Ceturtkārt, a ko ta Jūs gaidījāt, ja gaidījāt līderpartijas nomaiņu? Lielākā daļa opozīcijas neko nepiedāvā, tikai kritizē. Tos, kuri nedara neko un tāpēc nav ko pārmest. Izvēle starp kritiķieri un nedarītāju ir tāda… nekāda.

Tie nedarītāji vismaz pasniedz informāciju pozitīvā veidā - būs tas, kas nekad nebūs. Un nebūs ar. Ne ar vieniem, ne otriem. Nu jā.

Vēl jau ir nacionālā īpatnība, laikam ģenētiska kroplība. Kas uzvarēja iepriekšējās vēlēšanās? Tie, kuri vadīja rīcībnespējīgu koalīciju, izvērsa vājprātīgu kovidpolitiku, turpināja ekonomikas tālāku atpalikšanu praktiski visos rādītājos. Pēc fakta izvēlējāmies sliktāko iespējamo - garantētu lejupslīdi un tālāku varas dekadenci. Šo faktu nevar noliegt, jo tas ir… fakts.

Pārpublicēts no Twitter

An error has occured