Menu
Pilnā versija

Trūkst sīko vagariņu

Viedais Manels · 07.01.2023. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Tiesa, priekšnieku un izsalkušu varas bļodlaižu Dievzemītē gan tik daudz, ka bija jāizveido pat vēl viena ministrija.

Tikmēr baumo, ka Ārlietu ministrijā pat slotas operatoram jābūt netradicionāli orientētam. Jebkurā gadījumā darbiniekiem zemu jāklanās sodomītu priekšā, kas normālam cilvēkam nav pieņemams. Turklāt Švāba dienderiem ilgstoši kalpot var tikai deģenerāti. Tāpēc vakances aizpilda neaptēsti cukurdupsīši, cerot caur rūdīto ačgārņu gultām uz strauju karjeras kāpumu. Tālab nav brīnums, ka posteņos, kur nepieciešama profesionalitāte, pienākuma apziņa un augstas darbaspējas, trūkst kadru.

Ierindas darba veicējiem valsts un pašvaldību sektoros algas patiešām ir salīdzinoši zemas. Diemžēl, kad valsts aparāts saņem papildu finansējumu, sīkajiem gariņiem atlec kripatas, kamēr lauvas tiesu sadala anštaltes bonzas. Visās siltajās priekšnieku un darbinieku kontrolētāju vietās iekārtoti vadībai pietuvināti ļautiņi. Parasti galīgi nelgas (un labi vēl, ja bez iniciatīvas), kuru darbu veic apakšnieki.

Tāpēc amatos, kur par minimālu atlīdzību jākontaktē ar cilvēkiem, jāstrādā no zvana līdz zvanam, jāaizpilda kaudze dokumentu un nepieciešamas zināšanas, klientiem nereti jāsastopas ar nīgriem činavniekiem. Vienlaikus ierēdņus, kam bija kaut drusku prātiņa, atlaida pēc atteikšanās saglabāt darbu apmaiņā pret potenciālām pošu blaknēm. Palikušajiem tagad itin bieži ir vērojami kognitīvo procesu traucējumi. Augšas sertifikātus vienkārši nopirka, taču ar prāta spējām arī bez “brīnumpotes” neizceļas.

Privātajā sektorā, jo tuvāk valsts un pašvaldību pasūtījumiem, jo situācija līdzīgāka. Patiesībā parastos darbarūķus gandrīz it visur izspiež kā citronus. Tāpēc prognozēju, ka ne tikai valsts pārvaldes iestādēs, bet visā valstī turpināsies darba roku skaita samazināšanās. Visi cik necik spējīgie iedzīvotāji jau ir atstājuši un turpinās pamest dažādu mastu ārzemju iztapoņu un urrāpatriotu par Eiropas pažobeli pārvērsto valsti, kādreiz Padomijas vitrīnu. Starp citu, šis ir viens no iemesliem, kālab uz Latviju par visām varītēm vilina ukraiņus.

https://nra.lv/latvija/401618-zema-atalgojuma-del-ari-am-izjut-darbinieku-trukumu-norada-rinkevics.htm

An error has occured