Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mans iepriekšējais raksts par aizsardzības ministres I.Mūrnieces nekompetento padomnieku komandu (skat. https://pietiek.com/raksti/nekompetenta_aizsardzibas_ministrijas_vadiba_ka_dala_no_hibridkara/ ) lika ministrei pieņemt darbā padomnieku militārajos jautājumos, kas ir lai gan neliels, bet tomēr solis pareizajā virzienā.

Vēl tikai atliek pieņemt darbā kādu ar zināšanām komunikācijas jomā un atļaut Ievai Holmai nodarboties ar saviem tiešajiem pienākumiem Rīgas domē, rūpējoties par rīdzinieku labklājību kā deputātei, nevis vienkārši nodrošināt viņai piepelnīšanās vietu padomnieces amatā Aizsardzības ministrijā, un tad varbūt Mūrnieces kundze sāktu pieņemt mazāk haotiskus un pārdomātākus lēmumus.

Mans iepriekšējais raksts bija par apdraudējumiem, kurus tobrīd radīja vāgneriešu atrašanās Baltkrievijā. Šodien, pēc Jevgeņija Prigožina nāves ārējie draudi uz brīdi ir atkāpušies, un liktenis mums ir devis īsu brīdi, lai sakārtotu Aizsardzības ministrijas vadību.

Iepriekšējā rakstā, kurš tika publicēts 06.08.2023., minēju, ka ministrijas vadībai draud lielas nepatikšanas par pārkāpumiem “pārtikas iepirkuma afērā”. 08.08.2023. vadības sēdē tika skatīti komisijas secinājumi par afēru, ziņojums gan ir ierobežotas pieejamības un tāpēc nav publisks, bet, cik ir dzirdētas baumas ministrijas gaiteņos, tad ziņojumā par galvenajiem vainīgajiem tika minēti:

1. M.Ķuda kā atbildīgais par budžeta plānošanu: tieši šis Aizsardzības ministrijas ierēdnis akceptēja 200 miljonu budžetu, iespējams, pat bija šīs summas autors;

2. M.Paškēvičs kā darba grupas vadītājs, kurš esot noteicis, kāda procedūra iepirkumā ir jāievēro un ka ir nepieciešams apiet prasības par pretendenta pieredzi.

3. J.Garisons, kurš uz šo visu mierīgi noskatījās, saņemot ziņojumus par iepirkuma norisi katru nedēļu, bet pēc tam medijiem stāstot, ka neko par šo iepirkumu neesot zinājis.

Ziņojumā arī ir minēts, ka pret šīm personām būtu jāierosina dienesta izmeklēšana, bet vai I.Mūrniece to darīs? Izskatās, ka Mūrnieces kundze šo grūto uzdevumu grib atstāt nākamajam minstram, jo ministres kundze domā par savu reitingu, nevis pareizu rīcību.

Kāds jautās, par kādu reitingu ir runa, līdz vēlēšanām taču vēl ir tālu. Kā Rīgas Domes gaiteņos lielījās ministres “padomniece” Ieva Holma, Mūrnieces kundzei ir apsolīts otrais numurs Nacionālās apvienības sarakstā uz Eiropas parlamenta vēlēšanām, tā ka ministre jau sapņo par Briseles “kāpostu”, nevis par to, kā attīrīt ministriju no blēžiem.

Savukārt I.Holma turpinās asināt Mūrnieces kundzes zīmuļus nu jau Briselē un par daudz lielāku atalgojumu, atstājot rīdziniekus ar lielajiem apkures rēķiniem. Šis labais numurs, kas gandrīz vai droši garantē iekļūšanu Eiropas parlamentā, būšot kā kompensācija par neizvirzīšanu prezidenta amatam, kur viņai kāju priekšā aizlika Vienotības manevri.

Bet es negribu tikai kritizēt ministres kundzi, ministres kundze spēj rīkoties asi un pareizi, nežēlojot pat savus partijas biedrus, un, kā nesen Rīgas domes gaiteņos lielījās I.Holma, parlamentāro sekretāru J.Eglītu no amata palūdza aiziet tieši I.Mūrniece, jo bija saņēmusi informāciju no kompetentajām iestādēm un J.Eglīts tika nolikts izvēles priekšā: vai nu pamet amatu, vai nu būs darīšana ar “iestādēm”.

Ministres kundze, es saprotu, ka vēršanās pret Aizsardzības ministrijas astoņkāji var nebūt vienkāršs lēmums, bet šobrīd ir īstais brīdis rīkoties valstiski.

An error has occured