Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

It kā nebūtu gana ar nedēļu iepriekš pieņemtu lēmumu traģikomisku atcelšanu, veselības ministres partija iečivinājusi:

„Mīļie Latvijas iedzīvotāji! Tuvākajās nedēļās pieaugs ik dienas testēto Latvijas cilvēku skaits. Tas nozīmē, ka pieaugs arī ik dienas konstatētais inficēto cilvēku skaits. Iespējams, daudzus tas satrauks vai darīs pamatoti bažīgus. Lūdzu, atceramies, ka tas ir jāvērtē, salīdzinot Covid-19 pozitīvi testēto īpatsvaru ar testu kopējo skaitu. Mēs katrs varam palīdzēt inficēto skaitu samazināt, pašiem stingri ievērojot noteikumus un par tiem atgādinot citiem. Savukārt valdības uzdevums ir efektīvi kontrolēt noteikumu ievērošanu un, tikpat svarīgi, pilnvērtīgi un savlaicīgi atbalstīt to skartos cilvēkus. Kopā mēs to varam!”

To, ka atklāto slimnieku skaits aug, jo aug testu skaits, līdz šim biju dzirdējis no sērgas nopietnības noliedzējiem. Ne vella! Vīruss ir eksponenciāla parādība un, epidēmijai plešoties, neizbēgami apsteidz testēšanu, kas nav eksponenciāla. Grafikā tas izskatās tā (skat. attēlu).

Bet veselības ministres partija pūš pīlītes, ka slimnieku skaits turpinās augt, toties pozitīvu testu īpatsvars būs [gandrīz] nemainīgs. Vēlreiz ne vella! Sakarība ir cita: ja epidēmijai ļauj plesties, īpatsvars aug; ja pret sērgu vēršas tik stipri, ka tā sarūk, arī īpatsvars rūk.

Bet, jā, saprotu — negribas atzīt, ka aplama ir pašu izvēle polītisku apsvērumu dēļ (kalpošana atvērtu robežu un mirkļa ērtību ideoloģijai) nepietiekami cīnīties pret Ķīnas vīrusu, kas novedusi Latviju līdz pašreizējam stāvoklim un nu jau vairāk nekā divsimt cilvēku bojāejai, kuŗi būtu varējuši vēl gadiem dzīvot. Līdz tam, ka pašiem jāatzīst visai drūmas tuvākās nākotnes prognozes un jācenšas maldināt sabiedrību par to cēloni.

Nesaprotu vien, kā šīs pīlītes vēl nav lupatu lēveŗos izķidājuši citkārt naskie meluziņu un dezinformācijas atmaskotāji. Ak, nē, saprotu tomēr gan: savējie drīkst.

Pārpublicēts no ritvars.wordpress.com

An error has occured